Mladi Vatreni odnijeli važnu pobjedu u Grčkoj, a s još dvije pobjede izborili bi Euro

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je Grčku u gostima 1:0 golom Lovre Majera iz 27. minute i došla do prevažnih bodova u borbi za Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine igrati u Sloveniji i Mađarskoj.

Momčad Igora Bišćana prije ove utakmice bila je u situaciji da je sve pobjede u preostale tri utakmice (Grčka, Škotska i Litva) sigurno vode na Euro, a prvi cilj u Patrasu je ispunila, prenosi Index.hr.

Hrvatska bolja od prve do zadnje minute

Hrvatska je od prve minute bila bolja momčad od Grčke koja, osim jednog udarca sredinom drugog poluvremena, nije zaprijetila Šemperu, a Hrvatska je svoju najveću priliku realizirala.

Do te 27. minute nije se događalo ništa posebno. Hrvatska je dominirala, imala je posjed, ali pravu šansu nije uspjela stvoriti. A onda je Šutalo prošao po desnoj strani i pucao, no grčki stoper je blokirao njegov udarac. Lopta se vratila Šutalu u noge, a Atalantin branič ju je nabacio na peterac gdje Majer u padu glavom zabija za vodstvo Hrvatske.

U 37. minuti Ivanušec je promiješao čitavu obranu domaćina, ali mu je ponestalo snage za pravi udarac. S desetak metara pucao je ravno u ruke Tzolakisa.

Grci su u prvoj akciji nastavka mogli izjednačiti kad je Tsiggaras zavrnuo u sredinu, ali je Šutalo izbio loptu s vrha peterca. Domaćini su sredinom drugog dijela preuzeli inicijativu, a u 56. minuti su imali najveću priliku kad je Šemper iz kuta izvadio udarac Papanikolaoua s ruba kaznenog prostora.

Grci bili bezopasni. Hrvatska odlučuje sama o sebi do kraja kvalifikacija

Kako je susret odmicao, Hrvatska je preuzela kontrolu i u tim trenucima je bila bliže drugom golu nego Grčka izjednačenju. U 64. minuti Tzolakis brani prvo udarac Majera, a onda i More, da bi Musa dvije minute kasnije u najvećoj prilici drugog dijela iskosa s desetak metara pucao preko gola.

Grci su u završnici pokušali pritisnuti, ali ništa nisu uspjeli napraviti pa je Bišćanova momčad bez problema došla do prevažna tri boda u borbi za Euro.

Puno toga bit će jasnije nakon današnjih utakmica Litve i Češke te San Marina i Škotske, ali za Hrvatsku se ništa ne mijenja. Pobijedi li 12. studenog Škotsku u gostima i pet dana kasnije Litvu kod kuće, sigurno će se plasirati na Europsko prvenstvo.