Milan novom pobjedom zadržao prvo mjesto na ljestvici

Sigurno je da će i kraj 17. kola Serie A i sljedeći vikend nogometaši Milana dočekati na čelu ljestvice. Rossoneri su se nakon poraza od Juventusa vratili na pobjedničke staze pobjedom protiv Juventusovog gradskog rivala, Torina s 2:0.

U jednom poprilično mirnom susretu dvije prave situacije u prvom poluvremenu bile su dovoljne za 2:0 i pobjedu. Milan je u prvom poluvremenu bio dosta bolja ekipa, a do vodstva je došao u 25. minuti kad Brahim Diaz pronašao Rafaela Leaoa koji nastavlja svoju dobru formu novim pogotkom.

Samo sedam minuta kasnije je opet opasno u šesnaestercu Torina, opet je zakuhao Diaz. Ovaj put je pao u kaznenom prostoru gostiju, a sudac je pokazao na bijelu točku. Odluka je potvrđena nakon VAR provjere, a s 11 metara je precizan Franck Kessie, piše Sportnet.

Najbolju priliku za smanjenje u prvom poluvremenu Torino je imao u 43. minuti kad je Ricardo Rodriguez zatresao gredu, a uzbudljivo je bilo početkom drugog dijela kad je VAR pregledavao kazneni udarac za Torino, ali su gosti ostali kratkih rukava.

Poprilično mirno je protekao ostatak susreta pa je Milan ostvario sigurnu pobjedu za svoj okrugli 40. bod što je četiri više od Intera koji u nedjelju ima težak ispit protiv Rome.