Split sa sirenom s 10 metara pobijedio Budućnost

U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je u subotu na domaćem parketu iznenađujuće svladao Budućnost sa 78-77 (40-40), i to tricom sa deset metara koju je sekundu prije kraja pogodio Sani Čampara.

Split je većinu utakmice bio u vodstvu, a najveću prednost imao je u drugoj četvrtini, plus 11. U drugom poluvremenu nitko nije imao više od pet poena prednosti, a završnica susreta bila je izuzetno uzbudljiva. Minutu i 40 sekundi prije kraja gosti su poveli 77-75.

Nakon toga puno se griješilo na obje strane i na kraju je Splićanima ostalo 13 sekundi za zadnji napad.

Na kraju je lopta došla do Sanija Čampare, koji je sekundu prije kraja pogodio tricu sa deset metara i donio pobjedu protiv momčadi koja je bila veliki favorit i u utakmicu je ušla s devet pobjeda i jednim porazom.

Ujedno, bila je to utakmica u kojoj je Roko Leni Ukić (36), koji se nakon 16 godina vratio u KK Split, debitirao u žutom dresu i pokazao je da će biti od velike koristi Splićanima, jer je upisao 20 koševa, pet skokova i tri asistencije, piše HRT.

Blaž Mesiček je dodao 18 poena, a Sani Čampara, koji je ubacio pobjedničku tricu, završio je utakmicu sa osam koševa.