Messi i društvo nadoknadili zaostatak i dotukli Milan (4:0)

Nogometaši Barcelone izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na stadionu Camp Nou deklasirali Milan s 4:0 i tako nadoknadili poraz 0:2 iz prve utakmice. Golove za Barcu zabili su Lionel Messi (5, 40), David Villa (55) i Jordi Alba (90).

Barca je tako izborila šesto uzastopno četvrtfinale elitnog natjecanja Starog kontinenta nastavivši put prema trećoj kruni u zadnjih pet godina. Barca je ujedno postala i prva momčad koja je nadoknadila 0:2 iz prve utakmice, dok je Milan tek drugi put u 14 navrata ispao nakon što je u prvoj utakmici slavio s 2:0. To mu se dogodilo i 1996. godine kada je u četvrtfinalu Kupa Uefe 1996. godine izgubio kod Bordeauxa 0:3.

Barcelona nije mogla bolje otvoriti utakmicu. Povela je već u petoj minuti golom Messija. Argentinski čarobnjak je s ruba kaznenog prostora pogodio same rašlje. U 13. minuti je vrlo lako moglo biti i 2:0, no Iniestin udarac s 18 metara Abbiati je odbio u vratnicu. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 37. minuti, kada se Niang gotovo s centra sjurio prema Barcinim vratima i umjesto gola pogodio vratnicu.

Samo dvije minute kasnije Messi je novim udarcem s ruba kaznenog prostora, ovoga puta po zemlji, svladao talijanskog vratara, čime je katalonska momčad nadoknadila minus iz prve utakmice već nakon prvog poluvremena.

Barca je u prednost stigla već u 55. minuti kada je David Villa zabio treći gol na utakmici. Svjestan kako više nema što čekati, Massimiliano Allegri je u vatru gurnuo Robinha i Muntarija, a potom i Krkica. Priliku za povratak u život Milan je imao u 80. minuti kada se u izglednoj prilici našao Robinho, no njegov udarac je blokirao Alba. Sve dvojbe oko pitanja prolaska u četvrtfinale Barca je riješila brzom kontrom u sudačkoj nadoknadi koju je realizirao Jordi Alba. (HRT.hr)

BARCELONA – MILAN 4:0

BARCELONA. Stadion Camp Nou – 96,636 gledatelja; Sudac: Viktor Kassai (Mađarska);
Strijelci: 1:0 Messi (5), 2:0 Messi (40), 3:0 Villa (55), 4:0 Alba (90=
BARCELONA: Valdes – Alves, Pique, Mascherano (od 76. Puyol), Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro (od 83. Adriano), Messi, Villa (od 75. Sanchez)
MILAN: Abbiati – Abate, Mexes, Zapata, Constant – Flamini (od 76. Krkic), Ambrosini (od 60. Muntari), Montolivo – Niang (od 60. Robinho), Prince-Boateng, El Shaarawy