Menalo u sudačkoj nadoknadi pogodio za prolaz Olimpije u drugo pretkolo

Slovenska Olimpija uspjela je proći u drugo pretkolo Europske lige zahvaljujući pobjedi na gostovanju protiv latvijskog RFS-a od 0:2, a pogodak odluke u sudačkoj nadoknadi postigao je Luka Menalo.

Olimpija u prvoj utakmici šokantno izgubila sa 2:3 u Ljubljani, tako da im je bila potrebna pobjeda s dva gola razlike ili s jednim, uz uvjet da postignu četiri ili više pogodaka.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena odbačeni Dinamovac Endri Cekici je pogodio za 0:1 na asistenciju Tomislava Tomića.

Klub iz Ljubljane stvarao je prilike, a u trećoj minuti sudačke nadoknade uspjeli su doći do drugog pogotka koji ih je odveo u drugo pretkolo.

Postigao ga je bivši igrač Širokog Brijega Luka Menalo, koji je na posudbi u slovenskom klubu iz zagrebačkog Dinama. Menalov pogodak izazvao je eurupciju oduševljenja među igračima Zmajčeka.