Menalo u sudačkoj nadokandi donio Rijeci prolaz u četvrtifinale kupa nakon prelijepe akcije

Luka Menalo bio je junak u utakmici osmine finala Kupa Hrvatske u Varaždinu, gdje je istoimeni domaćin dočekao njegov Rijeku. Rijeka je na kraju zahvaljujući pogotku mladog Čapljinca slavila s 2:1 i tako izborila četvrtfinale.

Domaći su poveli u 39. minuti. Ivan Posavec je sjajno pogodio glavom nakon ubačaja Drožđeka iz kornera.

U drugom poluvremenu Rijeka je uspijela preokrenuti preko predvođena Robertom Murićem i Lukom Menalom. U 78. minuti stigli su do izjednačenja, Murić je savršeno ubacio iz slobodnjaka, a  Nino Galović glavom pogodio za 1:1.

Do potupnog preokreta Rijeka dolazi u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon prelijepe akcije.

Ponovno je u jednoj od glavnih uloga bio Murić. Napravio je dupli pas s Menalom kojim je izbacio cijelu domaću obranu, Zelenika je izletio po loptu, no Murić ju je vratio Menalu, a ovaj je pospremio loptu u praznu mrežu za četvrtfinale Kupa.

Bila je to akcija kao iz neke videoigrice.

Pogodak Luke Menala za pobjedu, pogledajte u videoprilogu.