Matić sjajno pogodio za pobjedu Širokog u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Širokog Brijega su u petom kolu Premijer lige BiH pobijedili ekipu Mladosti iz Doboj-Kaknja rezultatom 0:1 pogotkom glavom sjajnog Bernarda Matića nakon udarca iz kuta.

Široki je u ovu utakmicu krenuo u nešto drugačijoj formaciji 4-2-3-1, gdje je mjesto na desnom boku zauzeo novi kapetan Dino Ćorić, a Ćorluka je otišao na krilo. Gosti su u utakmicu krenuli bez suspendiranog kapetana Barišića, s Vukojom i Jurićem u od prve minute.

Dosadašnji član prve postave Mateo Marić završio je na klupi, dok su se Čabraja i Bagarić mijenjali na lijevom krilu. Nije to loše izgledalo u prvom poluvremenu, gosti su se nametnuli posjedom lopte te su stvorili nekoliko izrazitih prilika, ali to nisu znali kapitalizirati pogotkom.

Ipak Mladost je otvorila pravom prilikom otvorila susret. Pandža je u 8. minuti izašao sam pred Bilobrka, ali vratar gostiju je bio brži i Pandža je napravio prekršaj nad njim.

Minutu kasnije bilježimo priliku Jurića koji je ostao sam na 7-8 metara, i glavom je nakon ubačaja Ćorluke loptu poslao preko gola. Nakon toga još jedna velika prilika za Širokobriježane u 19. minuti. Nakon dodavanja Bagarića za Ćorluku, lopta se odbila do Čabraje koji izlazi sam na golmana domaćina Bukvića, koji mu odlično brani udarac.

Potom je Mladost u 28. minuti imala sjajnu priliku, kad je nakon udarca iz kuta Isakovića, Albin Mujagić ostao sam na 2-3 metra od vrata gostiju, ali nije zahvatio loptu na najbolji način.

Široki je imao fantastičnu priliku pred kraj prvog poluvremena. U 41. minuti Čabraja je odlično povukao loptu te proslijedio za Begonju koji je bio sam na desnoj strani, ali vratar Bukvić ponovno sjajno brani njegov udarac.

Nastavak utakmice je bio znatno lošiji, igra se uglavnom odvijala na sredini terena, bez puno prilika i na jednoj i na drugoj strani.

Mladost je ipak i drugo poluvrijeme otvorila bolje. Imali su najbolju priliku na utakmici u 48. minuti, kad je Guzina odlično prošao po lijevoj strani i poslao povratnu loptu za Asanija, koji je šalje preko gola.

U drugom poluvremenu bilježimo još udarac glavom Bagarića iz 63. minute nakon ubačaja iz kornera Vukoje. I to je bilo sve vrijedno spomena u nastavku.

Ipak kad je sve izgledalo da će utakmica završiti 0:0, Široki je imao 12. korner u 92. minuti, nakon kojeg je najviši u skoku bio Bernardo Matić koji je sjajno pogodio za veliku pobjedu Plavo-bijelih.

FK MLADOST DOBOJ-KAKANJ: Bukvić, Diallo, Guzina, Delić, Sadiković, Bojo, Asani, Pandža ( od 45. Ajdin Mujagić), Al. Mujagić (od 68. Tandina), Mišić, Isaković.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Ćorić (od 75. Popović), Čabraja, Ćorluka, Vukoja, Jurić (od 55. Babić), Kovačić, Begonja (od 63. Marić), Bagarić, Marković.

32 komentara

• Igra nije bila bas bajna, ima tu jos mjesta za napredak, al najbitnija su 3 boda, a isto tako i da nakon 5 kola jos nemamo poraza……
    Volim te grade moj

• Čestitke na pobjedi,al kao navijač svog kluba i grada i sve mene je stid,očajni vezni red,vrlo očajan vezni red,vukoja babić marić begonja uzas,dobili jesmo,al mi nemamo igre idemo samo na stopere,ili corluka vuče lopte i.nabacuje od 10 ubačaja,8 ubačaja traže loptu ne mogu je naći izgubila se lopta,opet nr kazem ne možemo biti prvaci s ovakv9m veznom linijom nema sanse,pohvalio bi stipu,kapa do poda stipe svaka čast otišao si gore 50 puta i nabacio dobro i vraćaš se,i zašto bagara igra na krilu 2 metra u njemu,al sve u svemu napunimo stadion u ponedjeljak.

• Gledaj igrali smo pametno smireno u napadu, gledaj lopta je lijepo isla od noge do noge u nasim redovima, gledaj inicijativu smo na terenu izražavali solidnim akcijama, gledaj nakon takve akcije pao je nas gledaj gol iz kornera. Gledaj sada možda i zauzmemo opet vrh ako gledaj željo i sarajevo remiziraju.

• Bitna pobjeda,los vezni red,i matić je izgledao lose,nesiguran,par pogresnih dodavanja ali eto iskupio se golom.Treba dobit Slobodu,bit ce tvrdo

• Jadne i žalosne ekipe,,bagarić i čabraja su sramota za ovu ligu.Za njih je zonska liga ili još bolje lopata.Onog bagarića i publika vrjedja i šalje mu majmunske glasove.Dragi naši Široko Brježani provedite se dobro u čast Gospi našoj.Mladost je mogla dati 3 gola a nezaboravite da je ova Mladost najlošija ekipa u ligi.Suvišno je više bilo šta kazati.Pozdrav iz Kaknja koji ima baš pravo ime jer užasn smrdi i prljav je grad.Na kraju upravu kluba treba staviti na stup srtama ako u Našoj ekipi igra Bagarić i Čabraja

• Mladost mogla dati tri gola??? Ukupno imali dvije prilike. Zašto gledaš kad neznaš gledati, zašto komentiraš kad neznaš komentirati? Nemoj pratiti nogomet samo da bi mogao poslije komentirati jer se očito ne razumiješ u nogomet. Ako je Mladost mogla dati tri gola, Široki je mogao dati 8-9 golova. Da se tako zabijaju golovi kvota na +2,5 bila bi na svakoj utakmici 1.1, a ne od 1.55 do 2.55

• Po meni u veznom redu je dobro odigrao mali Vukoja jedini je nesto pokusavao a ovi ostali begonja losa a mali maric tek usao 18 godina nemoze da hoda,markovic odlican i cabraja nije bio losa jedini naprid sto je nesto probao.al bit ce bolje,sto je zanimljivo sedam utakmnica u ovoj sezoni nema poraza.

• Grozna igra.Puno igrača nije ni za federanu ligu.KovačićČabrajaBagarić?Ko to doveo u klub taj je za psihijatriju.Onaj što pisao protiv njih jedini je koji vidi,zna,razumje i to bez dlake na jeziku kaže.Svaka čast.

• Gledaj vazna su tri boda, gledaj treba iduce kolo pobjediti slobodu i kazem ti, gledaj opet cemo na vrh tabele jer mi smo siroki i uvjek gledaj idemo i igramo na pobjedu.

• A ti si izgleda negativno zametnut i tako si i iskočio na ovi svit.Ja bi reko da takvim zaista nema spasa.Utjeha ti je portal i uživaš sam sa sobom što znači sam pišeš pa kad vidiš da niko drugi ne piše onda opet pišeš i pišeš.A šta ćeš kad si jadan i generalno već 2 puta radjen.

• Gledaj Zeljo, Sarajevo i posebno Zrinjski, gledaj za nas iz sirokoga brijega su uvijek bili i biti ce gledaj prejaki klubovi. Gledaj u to nema sumnje, zato gledaj trčimo i lupajmo se gledaj po guzi od srece jer smo gledaj opet na vrhu tablice.

• Momci svaka cast, bitna pobjeda u gostima za samopouzdanje i ljepa nagrada koju sam zazelijo vama da poklonite sugradanima za Veliku Gosou i Dan grada. Decki svaka cast, i uzivajte u pobjedi na koncertu Jole.

• Čega si ti branitelj?Jeli svog kokošinjca?Ni tu nemozeš jer si naivan a lisice mudre.Koje ćeš sljedeće ime stavit?Ja predlažem ošinuti jazavac.

• Branitelj, casan i moralan, ranjavan i volim svoje, volim svoj NK Siroki Brijeg , hrvatski puk i i podupirem svoj , nas klub i momke. najlakse ih je uvjeh kritikovati , pljuvati treba biti uz klub i kada bude i losih rezultata. Nose naziv imena za kojeg su moji iz obitelji zivot dali u drugom svjetskom ratu, tamnicarili od boljsevika a ja sam imao srecu da ostanrm ziv i pored djela tjela kojega sam dao za borbu hrvatskog naroda i njenu slobodu kada je bila ugrozena. Zato postujem,momke jer ih je neko doveo u nas klub i nas grad, bore se i daju sve od sebe za taj klub. Velika je razlika izmedu kritike i pljuvanja po momcima i klubu. Ljepa pjesma kaze ponosan na tebe jer si moj grad itd. Za tebe MiNA , moj je tata u tudini kruv zaradivao i nosim ja sasvim drugi odgoj od tebe i takvih kojim je jedino pljuvanje zivot, a da znas da su mi i djeca velika , trenirala u nasem nk sb a nisu postali igraci za seniore i vole svoj klub i ovaj grad. Kokos daje jaja i ona su veoma bitna kod prehrane, a lisica ko lisica bori se da opstane. Ljepo je vidjeti tabelu i ljepo ime Siroki Brijeg. Sretno voljeni grade od ❤

• Da si ti branitelj nebi ovako patetično pisao po portalu i izmjenio najmanje 500 različiti imena.Nebi izazivao dugoga koji daje dobronamjerne kritike za pojedine igrače.Koliki je domet tromblina bačenog iz Kalaša,koliko je potrebno amateru,neobučenom vojniku da pod punom ratnom opremom puzeći obidje nogometni stadion cirka 300 i nešto metara?Ne vjeruje da ćeš to izguglati jer vidim da si ovisnik o tome.

• Ne serite s patetikom tipa moj grad moj klub branitelji itd. itd.
    Ovdje je riječ o sportu koji se naziva nogomet!
    Igra Širokog je očajna ali mi je kao navijaču drago što su pobijedili,pogotovo zbog domaćeg igrača Isakovića koji je šupak

• Ali koji je tvoj problem ,dečki prvi na tabeli i usudite se pljuvati ! Pa podržite , u redu je kritika ali pljuvačina bolesna najmanji grad ,najmanji proračun i opet 1 na tablici . Pa ne želim razmišljati šta bi bilo da gubimo , – i da Zrinjski veceras igra na Širokom jer nema uvjeta za Mostar – treba li pojašnjavati ili ćeš sam razumjeti . Malo pozitive nebi škodilo .

• Pa nitko nije rekao ništa negativno u komentaru već samo činjenice.
        Igra očajna pobjeda odlična šta je tu negativno?
        Ili se ne smije dat komentar koji je argumentiran?

• Ne bih sad ulazio u raspravu ali prve riječi mi nisu sjele i izražavanje ! Ne dopušataš godpodinu od prije komentar a ti kao smiješ o tom se radi ! ok voliš kao navijač ali moramo svi podržavati momke a trenutno nam ide ok a igra ako Bog da može biti bolja samo . Puno je novih igrača ,kamo sreće da igramo loše a osvojimo prvenstvo !

• Gledaj igramo najbolji nogomet, gledaj na vrhu smo tabele, gledaj uvijek može bolje ali meni je dovoljno i ovo, gledaj drugi nam gledaju leđa, gledaj naše igrače koji daju sve od sebe, gledaj da Čabraja mora dati još više i onda smo debelo ispred prvih, gledaj da imamo i trenera koji se kuži u BH ligu, gledaj počeli smo pobjeđivati u 90oj i gledaj da ćemo biti na kraju prvaci

• Idi manijače jedan.Ti si taj branitelj i pod drugim imenima.Šta ti znaš šta je nogomet bljuvotino ukaženog k..ca..Po čemu to mladost nije mogla dati 3 gola kada je imala čiste zicere jadniče od jadnika koji te zametnuo.Prestani brate pisat obolit ćeš više nego si obolio ako uopšće možeš više oboliti.Bljuvotino od bljuvotine.

• Kada su mogli dati tri gola? U zadnje tri utakmice? Ili u drugom poluvremenu kada su jednom prešli polovicu? Možda oko 65 minute kada je publika prestala jebat mater našima i počela zviždati svojima? Koje su to minute?

• Pravi GLEDAJ svaka ti čast ljudino na komentaru. BOG te u svemu blagoslovio. Eh da te upoznam nebi mi bilo teško pokloniti tebi 500 kuna.