Martić izbacila nekadašnju prvu igračicu svijeta

Sjajan start Petre Martić na turniru u Madridu. Martić je imala neugodan ždrijeb, igrala je protiv Garbine Muguruze, domaće igračice koja se pokušava vratiti u sam vrh svjetskog tenisa, igračice koja je prije manje od dvije godine bila prva na WTA ljestvici.

No, hrvatska tenisačica odradila je sjajan meč i upisala pobjedu u dva seta nakon nešto manje od dva sata igre. Nakon Donne Vekić koja je izbacila 16. igračicu svijeta Qiang Wang, Martić je eliminirala trenutno 20. Muguruzu.

Petra je prvi set dobila uz dva breaka. Nakon prvog se Muguruza uspjela vratiti i poravnati na 4:4, čak je i imala tri vezane set lopte kod 5:4, ali Martić je to spasila i došla do breaka u sljedećem gemu nakon čega je i uzela set sa 7:5.

I u drugom setu Muguruza je imala priliku. Prvo je povela s 4:2, Martić se odmah vratila, a onda je i spasila ponovno kod 5:4 dvije set lopte, piše Sportnet.

Odluka je pala u tie-breaku koji je Martić potpuno dominirala, odjurila na 6:1 i onda sa 7:2 završila posao.

Hrvatska tenisačica u drugom kolu igrat će protiv bolje iz meča između Lesije Tsurenko i Angelique Kerber.