Marko Ramljak na vrhuncu sezone napušta Zrinjski i odlazi u Izrael

Marko Ramljak (26) dosadašnji krilni košarkaš HKK Zrinjski pred skorašnji početak doigravanja za prvaka BiH prelazi u izraelski Hapoel Beer Sheeva.

Ovu informaciju potvrdio je izraelski klub na svojim službenim stranicama, a Ramljak će pojačati konkurenciju u njihovoj momčadi do kraja sezone.

Ramljak je bio je jedan od ključnih igrača u rosteru Mostaraca pa će njegov odlazak zasigurno predstavljati veliki hendikep za momčad Hrvoja Vlašića u nastavku sezone. U ovoj sezoni igrajući 2. ABA ligu imao je prosjek od 14,3 koša te 5,4 skoka i 3,3 asistencije po utakmici.

Karijeru je počeo u KK Posušje, potom je otišao u KK Zadar, čiji je dres nosio šest sezona, a prije dolaska u Zrinjski jednu sezonu nosio je i dres KK Cedevita. Sa Zrinjskim je u prošloj sezoni osvojio povijesni naslov prvaka BiH za ovu momčad.

Bio je član hrvatske reprezentacije u mlađim kategorijama, s kojom je u (kategorija U17) 2010. godine na Olimpijskim igrama mladih osvojio srebrenu medalju.

Zrinjski u srijedu u nastavku prvenstva BiH gostuje na Pecari gdje će odmjeriti snage s vodećim Širokim.