Mario Kvesić utišao 3 000 Veležovih navijača u Vrapčićima

Pobjedom 1:0 i u uzvratnom susretu poluzavršnice Kupa BiH protiv Veleža Široki Brijeg se s ukupnih 2:0 plasirao u finale Kupa BiH i tako praktično desetu sezonu izborio nastup u UEFA-inim natjecanjima.

Jedini zgoditak na utakmici u Vrapčićima postigao je Kvesić u 70. minuti.

VRAPČIĆI – Stadion Veleža. Gledatelja 3.000. Sudac: Čuić (Tomislavgrad). STRIJELAC: 0-1 Kvesić (70).

VELEŽ: Bandović, Kajtaz, Mahinić, Lakičević, Škaljić (od 72. Jazvin), Kodro, Zvonić, Hiroš, Pehlić (od 46. Hajdarević), Serdarević (od 53. Merzić), Brković. Trener: Mirza Varešanović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ljubić, Brekalo, Ješe, Bertoša (od 42. Mišić), Marciano, Kožul, Wagner, Bajano (od 52. Varea), Šilić, Roskam (od 64. Kvesić). Trener: Marijan Bloudek.

Široki Brijeg je cijelu utakmicu bio bolja momčad i apsolutno je zaslužio trijumf. Početnu euforiju u redovima „Rođenih“ vrlo brzo su primirili Wagner, Šilić, Roskam i Ljubić, koji su u nekoliko navrata opasno ugrozili gol domaćih. Posebice je pred golom domaćih „sijevalo“ u razdoblju između 11. i 25. minute, no sjajni Bandović je uspio Velež održati „u životu“.

Ni u nastavku Velež nije uspio ugroziti „Plavo-bijele“  koji su samouvjerenom i dominantnom igrom sigurno „plovili“ prema finalu. Škaljić je klizajućim startom u 68. minuti u posljednji trenutak spriječio Wagnera, u još nekoliko navrata briljirao je Bandović, ali ni on nije mogao zaustaviti Širokobriježane u 70. minuti. Ljubić je odlično probio po desnom boku, ubacio u kazneni prostor Veleža, a tamo je najspretniji bio Kvesić i „zakucao“ loptu u mrežu iza leđa domaćeg vratara.

Tračak nade Veležu se ukazao dvije minute kasnije, kada je Zvonić s 25 metara pogodio vratnicu. No, bilo je to sve od domaćih, Široki Brijeg je do kraja bez ikakvih problema zadržao prednost i u dva susreta s Veležom, ne samo ukupnim rezultatom, nego i igrom, potvrdio kako je bolja momčad.

(nk-sirokibrijeg.com | Jabuka.tv | Foto: Bljesak.info)