Chelsea strepio do zadnjih trenutaka, Real Madrid lako protiv APOEL-a

Nakon večerašnjih utakmica u Madridu i Londonu saznali smo i posljednja dva polufinalista Lige prvaka.

Premda s igračem više Chelsea je tek u posljednjim trenutcima zapečatila svoj prolaz u polufinale, dok je Real Madrid, kako se i očekivao, uvjerljivo slavio protiv APOEL-a.

Chelsea je slavio pobjedu od 2:1, do koje je došao tek u sudačkoj nadoknadi. Domaći su poveli u 21. minuti preko Lamparda koji je bio precizan sa bijele točke. Pred kraj poluvremena gosti su ostali s igračem manje jer je Pereira isključen zbog dva žuta kartona. U drugom se očekivala lagan pobjeda domaćih, ali je Benfica ipak uspjela postići pogodak (Garcia, 80.minuta) i uvući nervozu na Stamford Bridge. Ipak, olakšanje je donio Meireles u prvoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:1.

Rasterećeni više nego pozitivnim rezultatom iz prve utakmice u Nicosiji, Madriđani su se praktično igrali ‘mačke i miša’ u uzvratu četvrtfinala Lige prvaka protiv Ciprana za večerašnjih 5:2.. Pogotke za Madriđane postigli su Cristiano Ronaldo (dva puta, u 26. i 75. minuti), Kaka (37.), Callejon (80.) i Di Maria (84.), a počasne i oproštajne pogotke za senzaciju ovogodišnje europske elite postigli su Manduca u 67. minuti i Solari iz jedanaesterca u 82. minuti.