Marin Čilić se usred Istanbula poigrao s Damirom Džumhurom

Bosanac Damir Džumhur poražen je u srijedu od Hercegovca Marina Čilića u osmini finala ATP turnira u Istanbulu.

Najbolji bh. tenisač sjajno je otvorio dvoboj s drugim nositeljem turnira, ali je u nastavku meča posustao i doživio poraz u dva seta (6:3, 6:2).

Damir je u trećem gemu prvoga seta oduzeo servis Čiliću, međutim, najbolji hrvatski reket je uzvratio istom mjerom u narednom i poravnao rezultat na 2:2. Uslijedila su potom tri gema u kojima su tenisači bili sigurni na svoj servis, a onda je Čilić u osmom stigao do novoga breaka i rutinski priveo dionicu kraju.

Drugi set u potpunosti je pripao hrvatskom tenisaču rezultatom 6:2. U ovom dijelu igre Čilić je napravio dva breaka, u trećem i sedmom gemu. Bio je ovo prvi međusobni dvoboj Džumhura i Čilića i prva pobjeda hrvatskoga igrača.

Čilić će u borbi za polufinale igrati protiv Belgijanca Stevea Darcisa, koji je bio bolji od Jirija Veselog iz Češke (6:2, 6:1).