Marin Čilić prvi put u karijeri srušio Novaka Đokovića!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je Novaka Đokovića u četvrtfinalu Mastersa u Parizu. Čilić je odlično ušao u meč te je na kraju, nakon tie-breaka u drugom setu, bilo 2:0 u setovima za Čilića (6:4, 7:6).

Već u drugom gemu Marin je oduzeo servis srbijanskom tenisaču. Đoković je poveo 40:15, ali s četiri poena u nizu Čilić je došao do prednosti i, nakon što je suparnik posalo forhend u mrežu, poveo 2:0.

Odmah u sljedećem gemu  Đoković uzvraća breakom, a potom bez izgubljenoga poena servira za 2:2.

Kod 5:4 na Đokovićevom servisu Marin je poveo 30:40, a potom je stekao prednost. Na drugoj set-lopti najbolji tenisač svijeta poslao je nakon izmjene bekhend u mrežu i prvi set pripao je Čiliću!

U drugom gemu druge dionice veliku priliku imao je Čilić, poveo je 15:40 i imao dvije break-lopte, no nije ih uspio materijalizirati.

Nakon toga kao da je malo posustao, a Đoković se ohrabrio. Peti gem donio je veliku opasnost, Đoković je poveo 15:40, ali Hrvat je spasio obje break-lopte i stekao prednost, na kojoj je protivnik poslao loptu u aut.

Kod 4:4 srbijanski tenisač poveo je s 0:40, nakon čega je iskoristio prvu break-loptu za vodstvo 4:5. Kad je krenuo servirati za set napravio je prvu dvostruku pogrešku u meču i Čilić je poveo 15:40, nakon čega je drugom dvostrukom pogreškom poklonio hrvatskom tenisaču izjednačenje – 5:5.

Đoković je nešto ranije servirao za set, a kod 5:6 autom daje Marinu 15:40 i dvije meč-lopte! Dvaput je imao šansu na drugim servisima Đokovića, no protivnik je bio najbolji kad je trebalo i izmjene su otišle na njegovu stranu te je izborio tie-break.

U 13. igri mini-break i potom dva servis-winnera donose Čiliću vodstvo 4-1. Drugi Marinov mini-break za 5-2, a onda 6-2, četiri meč-lopte za našega tenisača! Koristi prvu, svoju treću ukupno u meču, za 7-2!

Čilić i Đoković dosad su se sretali 14 puta i Srbin je svaki put pobjeđivao. Posljednji put igrali su u polufinalu US Opena 2015 i tada je srpski tenisač pobijedio u tri seta, javlja HRT.

Današnjim porazom Đoković ne samo da ne može obraniti titulu u Parizu nego je najvjerojatnije izgubio i prvo mjesto na ATP listi jer mu je pobjeda bila potrebna da obrani prvu poziciju na ATP ljestvici od naleta Andyja Murrayja.