“Manijaci” ponovno slave Lendrića, zgoditak za pobjedu protiv Zete

Pogotkom Ivana Lendrića Željezničar je večeras s 1:0 svladao Zetu u prvom susretu prvoga pretkola Europske lige.

Nakon 13 godina Grbavica je opet bila domaćin jedne europske utakmice, a Željo je u sjajnom ambijentu ostvario minimalnu pobjedu, ali je sačuvao mrežu i nalazi se korak bliže drugom pretkolu od svog suparnika. Jedini gol na utakmici postigao je Ivan Lendrić, prošle sezone najbolji strijelac Premijerlige BiH.

Prvih desetak minuta nije bilo uzbuđenja na Grbavici, da bi u 11. minuti Blagojević šutirao pored gola gostiju iz Golubovaca. Četiri minute kasnije Zec je dobro gađao iz voleja, ali je jedan igrač Zete izbacio loptu u korner.

Ubrzo je Zeba iz kornera dodao do Radinovića, ovaj pucao sa 17 metara visoko preko gola. Nastavio je Željo napadati, stvarati šanse, ali se Zeta dobro branila, dok je iz kontri čekala svoju šansu, javlja SportSport.ba.

Do kraja prvoga dijela Zakarić, Zec, potom Zeba šutiraju ka golu Crngoraca, ali se na odmor otišlo kod rezultata 0:0, što je više odgovaralo Zeti.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Ivan Lendrić postiže pogodak za veliku radost domaćih navijača i u nastavku je Željezničar igrao rasterećenije i smirenije, dok ni Zeta nije željela ništa prepustiti slučaju, pa nije previše ni napadala.

U 66. minuti kapetan Zeba dobro šutira, ali bez opasnosti po gol Crnogoraca. Na drugoj strani stopostotna šansa za Zetu, Kukuličić je matirao Kjosevskog, ali lopta se prošetala tik uz desnu vratnicu domaćeg gola.

Druga najbolja šansa za Zetu viđena je u 73. minuti, kada je Ljuljđuaj škaricama gađao malo pored gola Kjosevskog. Dobru šansu za 2:0 imao je Graovac u 80. minuti nakon ubačaja iz kornera, ali je pucao malo iznad gola. U nadoknadi “bomba” Zakarića, Novović je fantastično obranio. Do kraja je ostalo 1:0 i Željo je zasluženo slavio, a po svemu prikazanom za sada je bliže plasmanu u Drugo pretkolo, mada će Zeta u Podgorici za sedam dana pokušati napraviti preokret i proći dalje.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Zeba, Lendrić, Radinović.

ZETA: Novović, Cavnić, Vujačić, Kalezić, Adžović, Krsotvić, Ljuljdjuraj, Milojko, Pešukić, Šekulić, Kukuličić.