Mandžinoj berbi trofeja nema kraja: Samo ih jedan hrvatski nogometaš ima više!

Mario Mandžukić ove je srijede osvojio s Juventusom u finalu talijanskog Kupa svoj 20. trofej u karijeri. Time se učvrstio na drugom mjestu među najuspješnijim hrvatskim nogometašima, a samo ih Darijo Srna ima više

Kada je davnih dana karijeru započeo u Marsoniji na poziciji desnog beka, Mario Mandžukić sigurno nije ni sanjao da će danas postati jedan od najuspješnijih i najcjenjenijih hrvatskih nogometaša.

Osvojio je Mandžo u klupskom nogometu sve što se moglo osvojiti, a u finalu talijanskog Kupa ove srijede došao je do svoje 20. titule u karijeri.

Sve je počelo u Dinamu s kojim je osvojio tri prvenstva i dva kupa, a onda je s Bayernom uzeo još osam trofeja, uključujući i famoznu trostruku krunu 2013. godine. S Atleticom je osvojio jedan španjolski Superkup, a otkad je u Juventusu ponovo skuplja trofeje: osvojio je već dvije Serije A, tri Kupa i jedan Superkup.

Mandžukić na tome neće stati, jer Allegrijeva momčad ima nedostižnu prednost u talijanskom prvenstvu pa će vrlo vjerojatno već sljedećeg vikenda osvojiti svoju 21. titulu, što ga čini drugim najuspješnijim hrvatskim aktivnim nogometašem.

Darijo Srna koji se još uvijek nije službeno umirovio uoči ove sezone u kojoj se nije naigrao nakon pozitivnog doping nalaza imao je čak 25 osvojenih trofeja: jedan Kup Uefa, devet ukrajinskih liga, sedam kupova i osam superkupova.

Što se ostalih tiče, blizu je i Modrić sa 17 titula u karijeri i čak tri osvojene Lige prvaka te finalom u Kijevu potkraj svibnja u kojem može osvojiti još jednu, piše Tportal.hr.

Ivan Rakitić pak ima 13 titula, od toga tri Primere, četiri Kupa kralja i jednu Ligu prvaka s Barcelonom te jednu osvojenu Europsku ligu u dresu Seville…