Luka Dončić nastavlja briljirati: Od Hrvata Bender i Žižić solidni, Šarić u krizi

Dragan Bender sinoć je bio individualno vrlo dobar, Ante Žižić također je bio dvoznamenkast, dok Dario Šarić ponovno nije oduševio.

Sjajnu utakmicu odigrala je klupa Brooklyn Netsa koja je donijela pobjedu svojoj momčadi u gradskom derbiju protiv New York Knicksa. Stigli su do pobjede rezultatom 109:99, a igrači izvan početne petorke postigli su čak 71 poen na susretu.

Netsi su tako stigli do šeste uzastopne pobjede i na omjer od 27-23, najbolji otkako su preselili u Brooklyn. S druge strane, Knicksi su izgubili 21. od posljednje 23 odigrane utakmice. Rezultat je na poluvremenu bio izjednačen, ali u nastavku Netsi se polako počinju odvajati te je u konačnici upisuju pobjedu, piše Sportnet.rtl.hr.

Najbolji je bio Theo Pinson s 19 koševa i osam skokova, igrač koji ima two-way ugovor. Shabazz Napier dodao je 18 koševa, a Ed Davis 17 poena i 16 skokova.

Kod gostiju Mario Hezonja nije nastupio, a najučinkovitiji bio je Trey Burke s 25 poena i pet asistencija.

Još od 12. prosinca Cleveland Cavaliersi ne znaju za pobjedu na domaćem terenu, a tako je bilo i noćas kada je Miami Heat stigao do pobjede sa 100:94. Domaćin je odigrao bolje prvo poluvrijeme, ali u nastavku gosti rade seriju od 28:7 te dolaze do 18 koševa viška (90:72). Serijom 13:1 Cavaliersi su se uspjeli u završnici spustiti na minus šest (97:91), ali više od toga nije išlo.

Justise Winslow s 27 poena i sedam skokova predvodio je Miami do pobjede, dok su po 14 koševa dodali Derrick Jones Jr. (deset skokova) i Hassan Whiteside (13 skokova).

Cleveland je predvodio Cedi Osman s 29 poena, Ante Žižić je za 27 minuta dodao 11 koševa (4/7 za dva, slobodna bacanja 3/4), devet skokova te po jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu.

Iako su igrali bez Nikole Jokića koji je odrađivao suspenziju, Denver Nuggetsi pregazili su Phoenix Sunse sa 132:95 te tako upisali novu pobjedu. Nijednom se tijekom susreta nisu našli u zaostatku, a dvoboj su potpuno prelomili u posljednjoj četvrtini koju su dobili s 34:14.

Do slavlja ih je predvodio Paul Millsap s 20 poena i devet skokova, dok je Malik Beasley dodao 19 koševa, a Monte Morris 17 poena.

Devin Booker s 35 koševa bio je najbolji kod Sunsa, a ponovno je svoje minute vrlo dobro iskoristio Dragan Bender koji je bio dvoznamenkast. Za 31 i pol minutu dodao je 14 poena (5/6 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 1/1), pet skokova i dvije asistencije.

Na domaćem parketu do pobjede je stigla Utah Jazz koja je u samoj završnici uspjela slomiti otpor Minnesota Timberwolvesa te slaviti rezultatom 106:102. Iako Wolvesi nisu vodili od prve četvrtine, a tijekom treće bili su i na minus 23, nisu se predavali te su, kako je dvoboj odmicao, sve više približavali.

Utah je uspjela preživjeti što je šutirala tek 5/28 iz igre u posljednjoj četvrtini. Anthony Tolliver smanjio je na 103:102, nakon čega je Luol Deng mogao dovesti Minnesotu i u vodstvo, no nije bio precizan. Na drugoj strani dva je slobodna bacanja ubacio Joe Ingles, a jedno je dodao Donovan Mitchell čime je potvrdio pobjedu.

Mitchell je predvodio Jazz do pobjede s 24 poena, sedam skokova i 11 asistencija, a pridružio mu se Rudy Gobert s 18 koševa i 16 skokova.

Dario Šarić i dalje nastavlja s indisponiranim predstavama, a sinoć je za 17 minuta ostao bez poena (0/ iz igre) uz tek jedan skok. Minnesotu je predvodio Karl-Anthony Towns s 33 poena i deset skokova.

Sjajni Luka Dončić

Luka Dončić odigrao je još jednu partiju iz snova i vodio svoj Dallas do pobjede 106:101 nad Detroitom. Slovenski je reprezentativac ta 35 minuta provedenih na parketu postigao 32 koša i pritom prikupio osam asistencija i jednako toliko skokova.

Samo još dvojica košarkaša u NBA povijesti imali su kao tinejdžeri toliko koševa, skokova i asistencija na utakmici, a to su Kevin Durant i LeBron James.