Ludnica u Salvadoru: Krul ušao u 120. minuti i odveo Nizozemsku u polufinale!

Nizozemska je posljednji polufinalist Svjetskog prvenstva u Brazilu! Nizozemci su na jedanaesterce (4:3) svladali Kostariku, nakon što je poslije 120 minuta bilo 0.0, te se plasirali u drugo uzastopno polufinale!

Utakmica u Salvadoru većim dijelom bila je ispod dosadašnje razine prvenstva, no na kraju je ponudila nevjerojatnu dramu. Naime, Kostarika je umalo napravila još jedno čudo i prošla dalje, iako je u 119. minuti prvi put zapucala na nizozemski gol!

Njihov golman Keylor Navas radio je čuda, branio sve što je išlo prema njegovom golu, no u izvođenju jedanaesteraca junak je bio nizozemski golman. Senzacionalno je to što je junak Nizozemske Tim Krul, koji je skinuo dva kostarikanska jedanaesterca, ušao u igru u 120. minuti!

Naime, kada je vidio da će utakmica otići u jedanaesterce nizozemski izbornik Louis van Gaal izveo je iz igre golmana Cilessena i ubacio u igru iskusnijeg Krula. Ovaj je obranio dva jedanaesterca i od Van Gaala napravio čudotvorca…

Nizozemska je u završnici regularnog dijela bila milimetrima od pogotka, no ako ih ne bi spriječio Keylor Navas, onda bi se ispriječila vratnica, kao kod šuta Sneijdera, ili bi Yeltsin Tejeda izbacivao s crte.

U produžetcima je Sneijder opet pogodio okvir gola i činilo se da će biti kažnjeni za sve promašaje. Ipak, Nizozemci su prvi put u svojoj povijesti prošli nakon jedanaesteraca. Posve zasluženo jer bili su nemjerljivo bolji od Kostarike koja se hrabro branila svih 120 minuta.