Argentinci u polufinalu, Belgija mora kući

Reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale Svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu nakon što je danas savladala Belgiju s 1:0, u utakmici koja nije ispunila očekivanja.

”Gauči” su se plasirali u polufinale SP-a nakon 24 godine zahvaljujući pogotku Gonzala Higuaina u 8. minuti susreta.

Belgija je tijekom susreta imala nekoliko dobrih prilika za postizanje izjednačujućeg gola, dok su s druge strane i Argentinci više puta zaprijetili belgijskom golmanu.

Odlične pokušaje imali su u drugom poluvremenu Lionel Messi iz slobodnog udarca i Higuain koji je izašao pred golmana ali je njegov šut pogodio prečku.

Belgijanci su odlične prilike za izjednačenje imali u posljednjim minutama utakmice, a ističe se šansa Axela Witsela, koji je šutirao iznad gola.

Utakmica je završena minimalnom pobjedom Argentinaca, koji će u polufinalu igrati protiv boljeg iz posljednjeg četvrtfinalnog meča u kojem se večeras od 22 sata po srednoeuropskom vremenu sastaju reprezentacije Nizozemske i Kostarike.