Liga nacija: Italija se spasila poraza od Poljske, Rusi pobijedili u Turskoj

Nastavljena su uzbuđenja u novom UEFA natjecanju, Ligi nacija, a u petak navečer moglo se vidjeli nekoliko vrlo zanimljivih rezultata. Italija je u dvoboju Lige A remizirala s Poljskom na svom terenu rezultatom 1:1.

Povratak Italije u europski i svjetski vrh, izgleda neće biti tako lagan, unatoč smjeni izbornika i novim imenima u momčadi, pred Azzurrima se nalazi vrlo delikatan zadatak.

U petak je u Bologni gostovala Poljska, a gosti su izborili remi. Unatoč brojnim naletima Italije i napadačkoj igri u drugom dijelu, domaći nisu uspjeli doći do pobjede.

Prvi gol na utakmici postigao je Piotr Zielinski krajem prvog dijela kada je ostao sam u šesnaestercu nakon asistentcije Roberta Lewandowskog, a remi Italiji donio je Jorginho s bijele točke 15 minuta prije kraja, prenosi SCsport.ba.

Jedan od derbija večeri odigran je u i Ligi B u Turskoj, gdje je gostovala Rusija. Nakon odličnog Svjetskog prvenstva u kojem su bili domaćini, Rusi su nastavili s dobrim igrama i slavili rezultatom 2:1 na vrućem gostovanju.

Pogotke za Ruse postigli su Dennis Cheryshev Artem Dzyuba, dok je za Turke pogodio Asiz.

Uspješna je bila i Srbija u Ligi C. Orlovi su kao veliki favoriti gostovali Litvi, ali nije bilo tako lako kako su priželjkivali. Gosti su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol je postigao Dušan Tadić iz jedanaesterca u 38. minuti.