Lider stopostotan: Zrinjski nokautirao Sarajevo na Koševu!

U derbiju 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine mostarski Zrinjski je na Koševu pobijedio aktualnog prvaka Sarajevo s 1:0. Tom pobjedom Zrinjski je ostao stopostotan na čelu ljestvice,s maksimalnih 12 bodova i bez primljenog pogotka.

Također, ovo je bila prva pobjeda ‘plemića’ nad Sarajevom nakon devet utakmica, a ujedno im je ovo bio prvi gol na Koševu nakon 2012.

Time je završila nepobjedivost Sarajeva na Koševu koja je trajala od 2013. godine, a domaći nogometaši za večerašnju izvedbu “nagrađeni” su gromoglasnim zvižducima.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Aleksandar Radulović koji je u 82. minuti završio odlično izvedenu kontru Mostaraca.

Do tog pogotka obje momčadi igrale su prilično oprezno, nije bilo previše prilika, a Zrinjski je strpljivom i pametnom igrom pobijedio branitelja naslova i može pun samopouzdanja dočekati hercegovački derbi sa Širokim Brijegom iduće nedjelje.

U 74. minuti u jednom duelu ozbiljnije se ozlijedio Karačić. Mladom vrataru Zrinjskog pomoć je ukazivana nekoliko minuta, na kraju je odvezen kolima hitne pomoći, a među vratnice je stao jednako mladi Krešimir Bandić.

On se u završnici iskazao obranivši odličan udarac Puzigaće iz slobodnjaka.

Utakmica je odigrana pred oko šest tisuća gledatelja, a podršku je imao i gost iz grla oko pedesetak Ultrasa.