Džeko zabio prvijence za Romu

Edin Džeko zabio je svoj prvijenac za Romu nakon samo četiri minute na terenu u dresu rimskog kluba u kojeg je stigao tek prije nekoliko dana.

Samo dva dana nakon što je uzeo “sveti” dres s brojem “9” i najavio kako je u Rim stigao po trofeje, debitirao je na najbolji mogući način.

U prijateljskom okršaju na Olimpicu Roma je najavila početak nove sezone susretom protiv Seville, koja je prije samo tri dana igrala europski superkup s Barcelonom (4:5). U Rimu se odigrala još luđa utakmica, ali u puno opuštenijoj atmosferi.

Džeko je zabio za vodstvo Rimljana već u 4. minuti, a u 8. je povisio Torosidis.

Reprezentativac BiH, koji je iz Manchester Cityja stigao na posudbu, u 42. minuti je zabio i svoj drugi gol, a samo dvije minute kasnije Nainggolan je dodao još jedan za 4:0 na poluvremenu.

U nastavku je zabilo još jedno ljetno pojačanje, Salah iz Chelseaja. U 63. iz jedanaesterca je na 6:0 povisio legendarni Francesco Totti.

U 70. minuti Sevilla je uzvratila golom Suareza, šest minuta kasnije zabio je Reyes, a onda su gosti ponovili šou kao protiv Barcelone i s golovima u 83. (Coke) i 86. (Suarez) stigli do 6:4. I tu je bio kraj.