Mišić spasio Široki Brijeg u Velikoj Kladuši

Odigrane su prve dvije utakmice Kupa Bosne i Hercegovine, a povoljne rezultate pred revanš ostvarili su Velež u Vrapčićima i Široki Brijeg u Velikoj Kladuši. Rođeni su savladali Branitelj sa 2:0, dok su Širokobriježani remizirali sa Krajišnikom.

Na početku utakmice u Velikoj Kladuši nije se dešavalo ništa sprektakularno. Šabić je u 13. minuti šutirao, ali Bilobrk nije imao većih problema. Široki je imao priliku preko Pereire koji je nakon jednog kornera šutirao glavom preko gola.

Krajišnik se ravnopravno nosio sa liderom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Tim iz Velike Kladuše došao je u vodstvo u 38. minuti preko Pehilja. Do kraja prvog poluvremena Široki je imao tri prilike. Dva puta je pokušao Ješe, a jednom Ivanković.

Imali su i domaći jednu priliku, no nisu uspjeli udvostručiti prednost. Prvo poluvrijeme završeno je sa prednošću Krajišnika od jednog gola. U drugom dijelu Široki Brijeg krenuo je ofanzivnije, ali nije to bila igra koju igra trenutni lider premijerligaške tabele.

Domaći su se lako riješavali gostujućih napada, a pokušavali su nešto napraviti iz kontranapada. Široki Brijeg je bio veoma opasan u drugom poluvremenu. Šilić je u 86. minuti uzdrmao prečku, nakon čega je lopta došla do Mišića koji je loptu pospremio u mrežu i tako donio Širokobriježanima dobar rezultat pred revanš na svom terenu.

Nadigran Branitelj u Vrapčićima

Prvu priliku imao je Rovčanin kada je sa 20-ak metara šuitrao, no nije uspio zatresti mrežu Branitelja. Isti igrač u 12. minuti postigao je gol sa bijele tačke. Rođeni su imali terensku incijativu. Hasanović je u 15. minuti zaprijetio sa 15-ka metara, no odbranio je Pandža.

Velež je redao prilike, a vodstvo je mogao udvostručiti Rovčanin kada je u 24. minuti sam izašao na Pandžu, ali je golman Branitelja izašao kao pobjednik. Napadač Rođenih ponovo je izašao na golmana gostiju u 39. minuti, no ponovo ga nije uspio matirati.

Pred kraj prvog poluvremena Hasanović i Brković su imali prilike, ali mreža Branitelja ostala je mirna. Rođeni su imali desteak prilika u prvom dijelu, no postigli su samo jedan gol. Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu Hasanović je pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu Velež je bio dosta bolja ekipa i rutinski utakmicu priveo kraju. Rođeni su imaju veoma dobar rezultat pred revanš susret i može se reći da su na pragu plasmana u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.