Krešimir Kordić dao ‘četvrticu’ Borcu u derbiju na Pecari

Nakon niza od četiri utakmice bez pobjede u prvenstvu BiH, nogometaši Širokog Brijega su danas pred malobrojnom publikom deklasirali banjalučki Borac u derbiju kola sa visokih 4:0. Strijelac sva četiri pogotka bio je danas odlični Krešimir Kordić za kojeg obrana Borca nije imala rješenja.

nk_siroki_brijeg_fk_borac_2

Domaći su već u drugoj minuti preko Wagnera zaprijetili i nametnuli svoj ritam igre. No, Banjalučani su ipak imali ozbiljniju situaciju. Nakon velike gužve u šesnaestercu domaćih, vratnica je bila saveznik domaćih. Nakon toga, Široki Brijeg se u potpunosti budi i na krilima Krešimira Kordića bilježi veliku pobjedu kojom su na najbolji mogući način najavili uzvratni susret finala Kupa BiH protiv Željezničara u srijedu od 19 sati.

nk_siroki_brijeg_fk_borac_4

Prva dva pogotka, Kordić je postigao s ‘kreča’. Nakon dvoboja Trivunovića i Zlomislića u 30. minuti sudac Stankić je dosudio jedanaesterac koji je sigurno realizirao Kordić, igrač kao stvoren za derbije. Do poluvremena je isti igrač imao još dvije zrele prilike. Posebno upečatljiva ostaje ona iz 42. minute kada je iz neposredne blizine promašio vrata.

nk_siroki_brijeg_fk_borac_1

Već na otvaranju drugog dijela Kordić je povisio na 2:0 realiziravši novi jedanaesterac, dosuđen nakon prekršaja Maletića nad Roskamom. U 59. minuti Kordić izlazi sam pred Avdukića i povisuje na 3:0. Konačnih 4:0 Kordić je postavio u 71. minuti. Borac se spasio ‘petarde’ u 87. minuti kada je Ivankovićev udarac zaustavila vratnica.

nk_siroki_brijeg_fk_borac_3

Od ostalih susreta vrijedi spomenuti pobjedu GOŠK nad Travnikom u derbiju začelja (3:1), Željezničarevu potvrdu naslova prvaka u Vrapčićima, ali i prvu pobjedu Gradine koja je s minimalnih 1:0 svladala Radnika. Unatoč debaklu Borca na Pecari, Banjalučani ostaju u igri za Europu nakon što je Zrinjski otkinuo bod Olimpicu na Otoci. (Ivan Kraljević)