“Kraljevi” pali u srcu Katalonije! Hrabra Girona sredila Real Madrid

Nogometaši Real Madrida doživjeli su šokantan poraz 2:1 na gostovanju kod Girone u 10. kolu Primere te sada zaostaju čak osam bodova za liderom Barcelonom.

Girona je ove sezone po prvi puta u povijesti ušla u Primeru i bilo je to prvo prvenstveno gostovanje Reala kod tog malog kluba, iz grada 100 kilometara udaljenog od Barcelone.

Domaći su do povijesne pobjede slavili preokretom jer je danas jako loš i neprepoznatljiv Real poveo u 12. minuti golom Isca i to vodstvo je trajalo sve do 54. minute kada Cristian Stuani iz solo prodora izjednačio.

Real je doživio novi šok u 58. minuti kada Cristian Portu petom pogađa mrežu ‘kraljevskog kluba’. Igrači Girone su dokraja fanatično branili i obranili pobjedu, koja je posve zaslužena jer su domaćini i u prvom poluvremenu dvaput pogodili vratnicu. Luka Modrić je igrao cijelu utakmicu za Real i dobio je žuti karton potkraj prvog dijela.

Bilo je to i prvo gostovanje Real Madrida u Kataloniji od referenduma za neovisnost.

U podnevnom susretu Getafe je kao domaćin pobijedio Real Sociedad također 2:1 i također preokretom. Baski su poveli preko Mikela Oyarzabala (2), a klub iz predgrađa Madrida je došao do pobjede golovima Angela (78) i Jorgea Moline (85pen).