Kovačić ponovno strijelac, Chelsea poražen kod Evertona

Nakon što je u prošlom kolu Lige prvaka Mateo Kovačić prekinuo niz od 145 utakmica bez postignutog pogotka (za Real Madrid, Chelsea i hrvatsku reprezentaciju), u subotu se ponovno upisao u strijelce, ali ovaj put u dvoboju Premier lige.

Kovačić je prije nešto više od tjedan dana zabio za Chelsea koji je u 5. kolu skupine H Lige prvaka odigrao 2:2 protiv Valencije, a danas je bio strijelac u prvenstvenom susretu u gostima kod Evertona. Domaćin je na kraju slavio 3:1, a jedini pogodak za Blues zabio je Kovačić u 52. minuti. To mu je prvi premijerligaški gol.

Everton je do pete ovosezonske pobjede došao pod vodstvom privremenog trenera Duncana Fergusona, koji je zamijenio otpuštenog Portugalca Marca Silvu. Za plavu momčad iz Liverpoola utakmica je odlično započela, jer je već u 5. minuti Brazilac Richarlison doveo domaće u vodstvo.

U efikasnijem drugom poluvremenu Dominic Calwert-Lewin je u 49. minuti udvostručio prednost Evertona, da bi tri minute poslije Mateo Kovačić iz voleja sa više od 20 metara smanjio zaostatak momčadi Franka Lamparda. No, u 84. minuti je snalažljivi Calvert-Lewin gurnuo loptu kroz noge braniču i vrataru gostujuće momčadi za konačnih 3:1.

Unatoč porazu Chelsea je ostao na četvrtom mjestu sa 29 bodova, iza vodećeg Liverpoola koji ima 43 boda, drugoplasiranog Leicestera sa 35 i trećeplasiranog Manchester Cityja sa 32. Everton je privremeno sa pretposljednjeg skočio na 14. mjesto sa 17 bodova.

U subotu su na rasporedu još četiri utakmice u kojima se sastaju: Bournemouth – Liverpool, Tottenham – Burnley, Watford – Crystal Palace (16.00 sati) te Manchester City – Manchester United (18.30).