Kosovo srušilo Češku i u dobroj je poziciji za plasman na Euro

Reprezentacija Kosova ostvarila je jednu od najvećih, ako ne i najveću pobjedu u svojoj povijesti.

Kosovo je u Prištini srušilo Češku 2:1 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo i nastavilo sanjati plasman na veliko natjecanje sljedećeg ljeta, prenosi Index.hr.

Kosovari su do trijumfa došli preokretom jer su u 16. minuti Česi poveli preko Schicka.

U 20. minuti izjednačio je Muriqi, a u 67. minuti veliku pobjedu je domaćima donio Vojvoda nakon brze akcije poslije kornera, slično kao što je Liverpool učinio Barceloni u polufinalu Lige prvaka.

Kosovo, koje je u nestvarnoj seriji od 15 utakmica bez poraza (posljednji put izgubilo je u listopadu 2017. od Islanda 2:0), neočekivano se popelo na vrh ljestvice barem privremeno jer danas Englezi i Bugari igraju svoju utakmicu, a u toj utakmici je Gordi Albion veliki favorit.