Košarkaši Širokog uvjerljivi protiv Bosne

Košarkaši Širokog upisali su visoku pobjedu u sklopu 20. kola Košarkaškog prvenstva BiH proti sarajevske Bosne uz rezultat 109:85.

Domaći su se od početka nametnuli kao bolja momčad te su svih 40 minuta održavali visoku prednost uz sjajnu napadačku igru.

Pru četvrtinu Široki je dobio s 30:19, a ta prednost je do poluvremena narasla za još pet koševa pa se na odmor otišlo s rezultatom 60:44 za domaće.

Ni u drugom poluremenu nije se ništa značajnije promijenilo, Široki je dominirao i prednost je samo rasla u svakoj dionici igre, a gosti iz Sarajeva nisu imali snage nijedom se ozbiljnije približiti raspoloženim igračima Danijela Jusupa.

Na kraju je Široki slavio s visokih 24 razlike, odnosno sa 109:85.

Najraspoloženiji u redovima domaćih bio je Luka Božić s 28 koševa (pet asistencija). Mateo Čolak je pridodao 13 poena (5 skokova i 5 asistencija, a Dominik Vujanović 12 koševa.

Kod gostiju Jon Davis je ubacio 22 koša, Luka Bulashvili 20, a Imran Fazlić 17 koševa.

Ova pobjeda Širokom će zasigurno poslužiti kao sjajna uvertira za novi balon ABA 2 lige koji će od idućega tjedna održavati u Širokom Brijegu.