Tuzla City nakon jedanaesteraca izbacila Borac

Nogometaši Tuzla Cityja treći su polufinalist Kupa BiH. Oni su nakon velikog preokreta i jedanaesterca izbacili Banjalučki Borac.

Borac je u prvoj utakmici u Tuzli slavio s 0:1, a vrlo rano je poveo i u Banjoj Luci. Strijelac je bio Vušurović.

Izgledalo je tada kao da je sve gotovo za Tuzlake, ali oni se nisu predavali u nastavku utakmice. Prvo je u 68. minuti Mehanović izjednačio, a samo malo kasnije na semaforu je bilo 1:2. Strijelac je bio Nsue.

To je bio i konačan rezultat nakon 90 minuta i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Kod Borca pogodili su Meleg, Ćorić i Moraitis, a Vušuroviću i Vujinoviću Fejzić je obranio udarac. Kod Tuzle prvo je promašio Hasanović, a onda su precizni bili Mehanović, Mendeš, Džafić te Nsue.

I Tuzlaci su tako na vrlo dramatičan i neočekivan način izborili polufinale najmasovnijeg natjecanja u BiH gdje su se pridružili Sarajevu i Igmanu.