Košarkaši BiH deklasirali Grčku i osigurali prvo mjesto u kvalifikacijama za EP

Košarkaška reprezentacija BiH deklasirala je Grčku u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo rezultatom 84:69, čime je osigurala prvo mjesto na tablici u svojoj kvalifikacijskoj skupini.

Grčka ove subote nije igrala u najjačem sastavu, ali igrači BiH su svejedno odradili vrlo kvalitetan i profesionalan posao, pokazavši da naša košarka definitivno ima dobru budućnost. Već nakon prve četvrtine vodili su s 26:18, a do poluvremena su nastavili povećavati prednost pa je na odmoru rezultat glasio 49:37, prenosi Sport1.ba

Već u nastavku utakmice, riješene su sve nedoumice oko pobjede te je BiH počeo igrati opuštenije, što su Grci iskoristili da se barem malo vrate u utakmicu. Ipak, nikako nisu mogli ugroziti visoku prednost BiH pa je uoči posljednje dionice rezultat glasio 64:51. Do kraja je prednost još povećana, a utakmica je okončana s 84:69.

Sjajni Emir Sulejmanović je utakmicu okončao s 23 poena, 13 skokova i 4 asistencije, a Kerim Kamenjaš je upisao 16 poena i sedam skokova.