Konferencijska liga: West Ham favorit za osvajanje, Basel iznenadio Nicu

Poznati su svi polufinalisti Konferencijske lige. Oba belgijska kluba ostala su bez polufinala, a najuvjerljivije je prošao West Ham…

West Ham je u Londonu s visokih 4:1 slavio protiv Genta i ispratio Belgijce iz Europe. Prolaz je osiguran u razdoblju od 55. do 63. minute kada je West Ham postigao tri pogotka i pobjegao na 4:1.

Nije počelo dobro za West Ham, poveli su gosti golom Huga Cuypersa, ali West Ham je uspio poravnati preko Michaila Antonija u završnici prvog dijela. U drugom poluvremenu sve je riješeno, Lucas PaquetaDeclan Rice i Antonio bili su strijelci za prolaz u polufinale.

Još jedan belgijski predstavnik oprostio se od Konferencijske lige. Anderlecht je upisao poraz na jedanaesterce od AZ Alkmaara. U prvom susretu bilo je 2:0 za Anderlecht da bi u uzvratu AZ Alkmaar golovima Pavlidisa već u 13. minuti poveo s 2:0.

Anderlechtu se nije pisalo dobro, ali Alkmaar niti do kraja regularnog dijela, a niti u produžecima, nije uspio doći do pogotka za prolaz. Odluka je pala s 11 metara gdje je Alkmaar bio uspješniji i prošao dalje, piše Sportnet.

Basel je prošao dalje eliminiravši Nicu pobjedom u produžetku u Francuskoj. Nice je vodila golom Labordea mu devetoj minuti, ali Basel je u 86. minuti preko Augustina izjednačio. U osmoj minuti produžetka Kasim Adams pogodio je za 2:1 i Basel je izdržao do kraja susreta te prošao u polufinale.

Fiorentina je u Poznanu svladala Lech s 4:1, očekivala je lagan uzvrat, ali Lech je poveo 3:0 golovima SouseVeldea i Sobiecha.

Ipak, Fiorentina je uspjela golovima Sottila i Castrovillija spasila se od neugodnosti i prošla dalje.

Antonio Milić odigrao je cijelu utakmicu za goste.