EL: Rakitić sa Sevillom pregazio očajni United; Evo tko je sve prošao

Odigrani su svi susreti četvrtfinala Europske lige. Prolaz u polufinale osigurali su Roma, Juventus, Sevilla i Bayer Leverkusen…

Belgijski Royale Union St. Gilloise najugodnije je iznenađenje ove sezone u Europskoj ligi, ali nije uspio dovršiti senzaciju, poražen je kod kuće od Bayer Leverkusena s 4:1 i tako se oprostio od Europe. Bio je Bayer bolji i u prvom susretu, ali završilo je samo 1:1 dok je u uzvratu bio puno efikasniji.

Već u drugoj minuti Bayer je poveo pogotkom Mousse Diabyja da bi u 38. minuti na 2:0 povisio Mitchel Bakker. Kada je Jeremie Frimpong povisio na 3:0, bilo je jasno tko će proći dalje. Nije Bayer omeo niti pogodak Terha sredinom drugog dijela, nastavio je put prema polufinalu. Adam Hložek samo je postavio konačnih 4:1.

Zaslužen i ipak očekivan prolaz kvalitetnije momčadi. Simpatični St. Gilloise se borio, ali ovaj put nije iznenadio.

Juventus je remijem 1:1 u gostima kod Sportinga izborio prolaz u polufinale. U Torinu je Juve slavio 1:0 i ovaj remi bio mu je dovoljan za prolaz.

Poveo je već u devetoj minuti golom Adriena Rabiota, a isti igrač desetak minuta kasnije skrivio je kazneni udarac koji u poravnanje pretvara Marcus Edwards.

Do kraja susreta Juve je izdržao, imao je domaćin u posljednjih 15 minuta nekoliko dobrih situacija, ali rezultat se nije promijenio.

Fantastičnu utakmicu odigrala je Sevilla koja je deklasirala Manchester United i prošla je dalje. Imala je sreće, na Old Traffordu iz dva gola minusa vratila se s dva autogola, ali zato u uzvratu na Sanchez Pizjuanu odnijela je pobjedu 3:0.

Manchesterovi igrači ponovno su radili gluposti, Harry Maguire pogriješio je kod prvog gola što je kaznio En Nesyri, kod drugog gola Rakitić je sjajno centrirao, a Loic Bade pogodio za 2:0 da bi kod trećeg gola kiksao David de Gea što je ponovno kaznio En Nesyri.

Jako dobru utakmicu odigrao je Rakitić, a Sevilla je općenito izgledala odlično i zaslužila prolaz.

Zasluženo je prošla Roma koja je bila bolja od Feyenoorda te ga je izbaciola s ukupnih 4:2.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, ali zato ih je bilo u nastavku. Roma je povela u 60. minuti golom Spinazzole, ali Igor Paixao u 80. minuti poravnava na 1:1 dovodi Feyenoord nadomak prolaza, piše Sportnet.hr.

Ipak u 89. minuti Paulo Dybala zabija za 2:1 i donosi Rimljanima produžetke. Tamo je domaćin bio bolji i golovima El Shaarawyja i Pellegrina bježi na 4:1.