Knicksi prekinuli užasan niz, briljantni Westbrook nedovoljan u New Orleansu

New York Knicksi upisali su pobjedu i prekinuli niz od 18 uzastopnih poraza nakon što su u Atlanti svladali Hawkse sa 106:91.

Knicksi su do pobjede došli bez Marija Hezonje koji je zaradio ozljedu u prošlom susretu u kojem je igrao samo šest minuta.

Nije precizirano o čemu je riječ i koliko dugo bi mogao pauzirati, jasno je tek da Hezonja nije u mogućnosti nastupiti zbog problema s nogom. Iako se očekivalo da će njegovo mjesto u petorci zauzeti Noah Vonleh, ipak je krenuo Luke Kornet.

Knicksi su odigrali dobru utakmicu i već u prvoj četvrtini stvorili veliku razliku dopustivši Hawksima samo 13 poena. nakon 4. siječnja i pobjede protiv Lakersa Knicksi su samo gubili, čak 18 puta zaredom pognute glave napustili su parket da bi sada prekinuli taj niz, piše Sportnet.rtl.hr.

Dennis Smith predvodio je Knickse s 19 poena i sedam asistencija, po 14 poena upisali su Kadeem Allen (devet asistencija) i John Jenkins (pet skokova), a DeAndre Jordan dodao je deset poena i 13 skokova.

Kod Hawksa Dewayne Dedmon ubacio je 21 poen dok su po 16 poena dodali Trae Young (šest skokova, 11 asistencija) i Kent Bazemore (šest skokova).

Očajnu utakmicu odigrali su Hornetsi u Orlandu, a tome svjedoči i rezultat na poluvremenu 71:36. Iz toga je bilo nemoguće vratiti se i Magic se prošetao do vrlo visoke pobjede. Nikakve šanse Hornetsi nisu imali, šutirali su tek 35 posto iz igre i to za tricu ružnih 4/31.

Ovo je peta uzastopna pobjeda Magica i prekid serije od 13 uzastopnih poraza protiv Hornetsa. Terrence Ross predvodio ih je s 21 poenom, Nikola Vučević dodao je 17 poena i 11 skokova, a Aaron Gordon ubacio je deset poena uz 14 skokova. Kod Charlottea Malik Monk imao je 15 poena, a Jeremy Lamb 14.

Pelicansi su upisali pobjedu protiv Oklahoma City Thundera 131:122 iako su drugo poluvrijeme odradili bez ozlijeđenog Anthonyja Davisa i iako je Russell Westbrook odradio briljantnu utakmicu.

Davis je već na poluvremenu završio s nastupom, u svlačionicu je otišao držeći se za lijevu ruku nakon što je u posljednjim trenucima prvog dijela zaradio ozljedu prilikom pokušaja blokiranja Nerlensa Noela.

Westbrook je upisao 11. uzastopni triple-double i to uz sjajan učinak od 44 poena, 14 skokova i 11 asistencija, ali i promašenu tricu u završnici koja je mogla vratiti Thunder u utakmicu.

Uz njega Paul George ubacio je 28 poena uz sedam skokova i šest asistencija dok je Noel dodao 22 poena i 13 skokova. Kod Pelicansa Julius Randle završio je s 33 poena, 11 skokova i šest asistencija, a Jrue Holiday dodao je 32 poena, sedam asistencija i pet skokova. Davis je za poluvrijeme upisao 14 poena.