Kazahstanski Irtysh bolji od Širokog (3:2)

Nogometaši Širokog Brijega u gostima kod kazahstanskog Irtysha u prvom susretu drugog pretkola Europske lige izgubili su 3:2.

Široki je pred sobom imao veoma težak zadatak. Igrali su protiv neugodne kazahstanske momčadi pred 8000 gledatelja, no pružili su dobar otpor, posebno u drugom dijelu. U prvom je Irtysh bio bolji, te je imao dva gola prednosti.

Shomko je u 10. minuti prvi zaprijetio gostima, ali je Bilobrk dobro odbranio. Uzvratio je Blaić minutu kasnije, da bi Irtysh poveo u 14.  minuti. Shomko je majstorski pogodio iz slobodnjaka iskosa s desne strane.

U 38. minuti Kordić pogađa okvir domaćeg gola, što je bila najbolja prilika za Široki, a tri minute kasnije, Kazahstanci vode 2:0. Yurin je bio strijelac za visoku prednost domaćina na poluvremenu.

[youtube id=”79fRlXSzISI” width=”600″ height=”350″]

Široki je odlučnije krenuo u drugom dijelu, iako je Murzoev imao veoma dobru priliku u 53. minuti. Nakon centaršuta Coulibalyja, škaricama je prebacio gol. U 55. minuti gosti s Pecare smanjuju zaostatak.

Marković je proigrao Kordića, koji je pucao s 15-ak mtara, a Kotylar ne uspijeva odbraniti. Šilić je zamijenio Blaića u 60. minuti i samo četiri minute kasnije zabio za 2:2. Plazonić je ubacio s lijeve strane, Šilić je utrčao iza leđa domaće odbrane i poentirao.

Do kraja utakmice Irtysh je bio bolji, uglavnom napadao i uspio doći do pobjede. U 86. minuti Govedarica je asistirao, a Suyumbayev pogodio za veliko slavlje domaćih.

Uzvratni susret odigrat će se 25. srpnja na stadionu Pecara u Širokom Brijegu s početkom u 20:30 sati.

Europska liga, drugo pretkolo, prva utakmica:
Irtysh – Široki Brijeg 3:2 (Shomko 14, Yurin 41, Suyumbayev 87/ Kordić 56, Šilić 64)

IRTYSH: Kotlyar, Chernyshov, Govedarica, Coulibaly, Shomko, Kučera, Averchenko, Mukhutdinov, Bakaev, Yurin, Murzoev.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, I. Džidić, Ješe, Blaić, Marković, Zakarić, Landeka, Wagner (c), Plazonić, Ljubić, Kordić.