Zrinjski remizirao s Botevom (1:1)

Zrinjski je danas, na stadionu Pod Bijelim brijegom, pred 6000 gledatelja, u sklopu 2. pretkola Europske lige odigrao neriješeno s bugarskim Botevom (1:1).

Mostarci su željeli postići pogodak, a ne primiti ga, no uspjeli su u tome polovično.
‘Plemići’ su došli u vodstvo u 21. minuti preko Denija Simeunovića, a ‘Kanarinci’ su poravnali u 48. minuti preko Romarija Kortzorga.

Bila je to utakmica u kojoj je svakoj ekipi pripalo po poluvrijeme. Mostarci su poveli u trenutcima kada su Bugari imali blagu inicijativu, a Simeunović je odlično reagirao na ubačaj sa strane i glavom pospremio loptu u mrežu.

Ipak, slavlje domaćih gledatelja brzo je pomutio Pero Stojkić, bolje reći sudac Paidrag Sutton koji je jedan bezazlen start braniča Zrinjskog kaznio žutim kartonom. Problem je bio što je to Stojkiću bio drugi žuti, pa je domaći igrač morao van iz igre.

Ipak, Sutton kao da se htio iskupiti, pa je Domovčijskom za simuliranje dao drugi žuti i snage su bile izjednačene.

Ključni detalj na utakmici dogodio se prije nego je počelo drugo poluvrijeme. Naime, trener gostiju Stoilov u igru je ubacio Nizozemca Romarija Kortzorga. Ovaj je unio nered u obranu domaćih čim je ušao i već u trećoj minuti nastavka izjednačio rezultat.

Iako su Bugari u većem dijelu drugog poluvremena imali inicijativu, bolje šanse je imao Zrinjski. No domaći su još dobro i prošli jer je Kortzorga pogodio okvir gola.

Uzvrat se igra za sedam dana u Burgasu gdje Zrinjski mora postići pogodak ako želi proći u treće pretkolo. (Bljesak.info)