Katastrofa u Pireju: Hrvatska očajnom igrom dovela u pitanje plasman na Euro!

U odlučnoj utakmici za plasman na Euro 2012. Hrvatska je izgubila u Pireju od Grčke 2:0…

Strijelci za Grčku bili su Samaras u 71. minuti i Gekas u 77. minuti. Ovom je pobjedom Grčka preskočila Hrvatsku na ljestvici skupine F i kolo prije kraja kvalifikacija ima dva boda više od momčadi Slavena Bilića.

Grčka u posljednjem kolu gostuje u Gruziji, a Hrvatska u Rijeci dočekuje Latviju. Odigra li Grčka barem neriješeno s Gruzijom, osvojit će prvo mjesto u skupini i izravan plasman na Euro, dok bi u tom slučaju Hrvatska morala u doigravanje.

Tim su trijumfom igrači Fernanda Santosa, koji je tako i svoju 15. utakmicu na klupi grčke reprezentacije odradio bez poraza, s tim da je proslavio najvažniju pobjedu, širom otvorili vrata izravnog plasmana na Euro.

Do pobjede je konkretnija, odlučnija i smjelija grčka momčad u Pireju došla u vrlo lošoj i nervoznoj utakmici, koja je na samom početku, od treće do devete minute, bila prekinuta zbog navijačkih izgreda.

Slomili su krhku Bilićevu obranu Grci iz dvaju prekida. U 71. minuti, nakon prvog kornera na utakmici, hrvatski reprezentativci nisu uspjeli očistiti opasnost odnosno izbiti loptu iz vlastitog 16-erca. Na kraju je kratko izbijanje Lovrena u zračnom duelu s Papastathopoulosom kaznio Samaras zabivši lijepim poluvolejem za 1-0.

Osam minuta kasnije lošu je obrambenu reakciju Hrvata nakon drugoga grčkog kornera, ovaj put izravno nakon Karagounisova ubacivanja, kaznio povratnik Theofanis Gekas, koji je na petercu nadskočio Perišića.

U drugoj utakmici devetog kola Latvija je u Rigi pobijedila Maltu 2-0.