Karačić: Velika tri boda za nas: Osim: Dva puta su nam ušli u 16-erac i dva puta zabili

Plavo-bijeli su do vodstva došli u 34. minuti susreta, kada je pogodio Dražen Bagarić nakon dalekometnog ubačaja Barišića. Izjedančenje za domaće donosi Semir Štilić u 42. minuti utakmice, a konačnih 2:1 za goste postavio je Dino Ćorić udarcem s bijele tačke u 90. minuti susreta. A treba napomenuti kako je Željezničar promašio još jedan jedanaesterac i u 35. minuti, kada je vratnicu pogodio Sulejman Krpić.

Nakon utakmice izjave su dali treneri obje momčadi Amar Osim i Toni Karačić.

Nitko nam nije kriv, imali smo sve u svojim rukama. Imali smo protivnika koji je igrao, koji se nije služio nečasnim radnjama da dođe do cilja.

Oni su dva puta ušli u šesnaesterac i postigli dva pogotka.

Možda je bolje što se sada dogodilo, nego kada bude sami kraj, kada se bude odlučivalo. I sada je bitno, tri boda su izgubljena. Izgubiti 1:2 ili odigrati 1:1 na kraju je isto. Mi smo bili bolji ovu utakmicu, rekao je Osim nakon utakmice.

Osvrnuo se i na predstojeći dvoboj sa Sarajevom u idućem kolu.

Nadam se da ćemo biti efikasniji, i da ćemo situacije bolje iskoristiti. Bit će ih manje nego večeras. Raditi, odmoriti se i u subotu moramo biti raspoloženi ako želimo dobar rezultat, istaknuo je Osim.

Široki u sjajnoj utakmici na Grbavici svladao Željezničar

Karačić je poručio da je utakmica odigrana u odličnom ambijentu i da je jako zadovoljan igrom svoje momčadi.

Ovo su velika tri boda za nas i ja ću iskoristiti priliku zahvaliti se organizatoru na utakmici.

Užitak je igrati na ovakvom terenu i u ovakvoj atmosferi.

Nisam zadovoljan otvaranjem utakmice, uspostavili smo kontrolu, zabili gol, ali Željo je zasluženo izjednačio. Bili su bolji i u drugom dijelu, ali na kraju smo došli spretno do tri boda, koja su za nas usitinu velika, istakao je Karačić i nastavio je:

Sve momčadi igraju kvalitetnije u gostima nego kući. Puno je lakše igrati u gostima, posebno neku zatvoreniju varijantu. Idemo u svakoj utakmici na pobjedu, možda protiv slabijih ekipa igramo slabije, lijepo je biti sudionik ovog spektakla i drago mi je što smo pobijedili, kazao je Karačić.

Široki se nada kako može u Europu i ove godine.

Ogroman broj bodova je još u igri, tu smo u Kupu, ambicije su uvijek Europa i nadam se da ćemo je izboriti, završio je Karačić.