Široki u sjajnoj utakmici na Grbavici svladao Željezničar

Nogometaši Širokog Brijega su u derbiju 17. kola Premijer lige BiH na Grbavici svladali Željezničar rezultatom 1:2.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu. Osmanković se u dvije minute dva puta našao u dobroj prilici, ali njegove udarce sjajno brani Zlomislić.

Gosti su se ubrzo oslobodili pritiska. U 11. minuti je nakon kornera probao Kovačević, a njegovu loptu u korner odbija Erić.

Dobru priliku Široki je imao u 15. minuti kada Bogičević griješi, ali Ćorić usporava napad i prilika propada.

Najbolju priliku Željezničar je imao u 21. minuti. Nakon odlične lopte Štilića loše je šutirao Krpić, da bi se lopta vratila Štiliću koji šutira pored gola.

Gledatelji su mogli uživati u otvorenoj utakmici s dosta prilika, a svoje bolje koristi Široki koji u 33. minuti dolazi do vodstva.

Barišić je ubacio, Erić i Pavić loše reagiraju što koristi Bagarić i pogađa za 0:1.

Samo dvije minute kasnije Veselinović nakon duela s Cipetićem i Zlomislićem pada u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Bjelica pokazuje na bijelu točku.

Jedanaesterac nije realizirao Krpić koji pogađa stativu.

Domaćin je nakon toga preuzeo inicijativu i prijetio po Zlomislićev gol, što je urodilo plodom pred sam kraj prvog poluvremena.

U 43. minut Ramović ubacuje loptu u kazneni prostor, a Štilić pogađa za 1:1.

U 45. minuti je Željezničar mogao i do potpunog preokreta. Alispahić je pucao, ali Zlomislić odlično brani i s 1:1 se odlazi na predah.

Domaćin je napadački otvorio i drugo poluvrijeme. Pokušali su Veselinović i Stevanović, a raspoloženi Zlomislić ne dopušta promjenu rezultata.

U 59. minuti Ćorić pogađa za novo vodstvo Širokog, ali pomoćni sudac signalizira zaleđe.

Gosti u 73. minuti pokušavaju preko Marića čiji udarac odlazi preko gola.

Željezničar je u 83. minuti imao najbolju priliku u drugom poluvremenu. Bojo odlično upošljava Zajmovića, ali on loše šutira i rezultat ostaje nepromijenjen.

U 89. minuti Bjelica nakon prekršaja Erića nad Bagarićem dosuđuje jedanaesterac za Široki Brijeg.

Jedanaesterac je izveo Dino Ćorić, koji je loptu poslao u jednu stranu, a golmana u drugu.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Široki dolazi do velike pobjede.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović (od 85. minute Stanić), Pavić, Krpić, Ramović, Štilić, Bogičević, Alispahić (od 74. minute Bojo), Sadiković, Veselinović (od 66. minute Zajmović), Osmanković.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Matić, Barišić, Ćorić, Angelov (od 84. minute Jurić), Marić (od 74. minute Vukoja), Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin.

37 komentara

• gledao…malo sreće, malo Bagarić, malo Zloma, malo Kara sve u svemu Željo je ozbiljna ekipa a danas ikoga dobit u gostima nije lako kamoli Želju..zato svaka čast

• Srecom sudjenje je bilo svima dobro. Igraci su bili solidni…veterani su donijeli pobjedu Sirokome. A zlobnici i kontrasi njih imaju cinjenice i ne bi se to smjelo odbaciti….ali uglavnom dobro utakmica s obje strane. Ne treba sada dizati neke posebne tenzije po pitanju igre Sirokoga. Nema tu previse kvalitete dva triigraca ekstra dva tri solidna dva tri prosjek i dva tri dovidjenja……prekidi su im definitivno najslabija karika

• Pobjeda lijepo bodovi su tu s ljutog gostovanja, al ima tu puno toga za napredak ovo veceras al ne samo veceras je lose bez ideje al me najviše ljuti sto nema agresivnosti i trkački se neodradi veceras smo imali toliko prostora za kontre i polukontre al nema tko da istrči u kontru i kad se pođe na polu kontre se stane se i tako su spori nam pasevi mozda sam malo kritičan al ovo pisem samo zato sto mi je Široki poslije boga i obitelji na trećem mjestu pa da majku mu staru malo se trgnite bar ovi mlađi kad udu nek odrade svoju dionicu bar posteno trkački jer nemoze se nista bez trke i pritiska na loptu i brzom predajom lopte pa to su osnovna pravila nogometne igre ne ulazim u kvalitet igraca jer je takav kakav je ne samo kod nas nego u cijeloj BiH.

• Imali smo srece,,kolko je puta zeljo puco na gol.zloma na nivou,dino nelos,bagaric standardan,obrana tanka i kivacic i matic…vukoja ok,,cipetic danas nista,,

• Pomalo dolazi na naplatu forsiranje Zlome. Bilo je i kikseva, ali na taj se način stvara igrač, vratar osobito. Na isti način treba forsirati dvojicu Vukoja, Jurića, Mašića, Kneževića. Sve su to veliki potencijali, bit će i veliki igrači. Samo im treba dati podršku i po 5-6 utakmica u nizu. Pa vidjeti jesu li ili nisu,

• Ovakvi rezultati se dešavaju u svim ligama i ništa neobično.Zbog toga je nogomet i postao cirkus za sve ozbiljne ljude.U Širokom trebaju shvatiti da trebaju imasti i neku ekipu a ne svake godine lutati i na kraju složiš ekipu kao Mladost i Zvjezda.Napravite jednom ekipu pa onda i vi dozvolite da vas na pecari pobjedi Čapljina.Bitno da imaš ekipu koja sliči na nešto a ovako dobiješ 3 boda uzalud je kad čitava liga zna kako si dobio.

• A sad protiv Zvijezde, svi na Pecaru, da zahvalimo momcima za sjajnu igru u zadnje vrijeme, i da se nastavi, da budemo opet, gdje nam je mjesto, a to je vrh tablice!

• Tko je god u mogućnosti, u četvrtak u dvoranu, pa na nogomet u nedjelju, ako Bog da, bit će veseli sportski tjedan. Samo Široki !

• A šta kao penal se ne smije nikome suditi u 90. minuti? Bio je penal čist kao suza i po pravilu sudi se bila 2., 25. ili 97. minuta i šta je tu licemjerno? Osim toga Širokom je poništen jedan čist gol zbog nepostojećeg zaleđa

• Bio je takav jedanaesterac, da bi ga i Osim sudio. Kamo li onaj kriminaslac iz Istočnoga sarajeva (“s” je manjerno malim slovom). Ipak, Bjelica je smeće lopovsko.

• Ovi negativni komentari , a sigurno su pali samo na širokom . Bravo za pobjedu momci . Moram izvojiti dva igrača posebno jer su bili na najvecem udaru od početka sezone : zloma i bagarić. Samo tako nastavit treba …. samo ŠIROKI

• BINGOOOO, KEROVIIII, POKER APARATI I RULETIIII… samo udri manijače, prokockaj sve do 10. kolina, zavali i šukundiovinu i svoju pra unučad 🙂 Ajde majmuneeee, vrijeme je za REFANJEEEEE! Kolko igraš kerova da si i sam počeo štekćat ovde na portalu hahahahah

• Bravo momci!
    Zloma-odličan.. pravovremen,dobro čita igru,ima odličnu igru nogom(problem je još u strahu,a i na ovakvim terenima povratnu golmanu treba max smanjiti)

Matić-iako se par puta poskliznuo sveukupno vrlo dobar..stup odbrane

Kovačić-solidan…šteta što je prespor,da je malo brži imali bi smo najjači stoperski tandem

Joja-nije se sinoć nikako snašao..ispao je 5-6puta a izdaje ga pomalo brzina,ne može više ispratiti ove mlađe

Cipetić-max.se moramo potruditi zadržati ovoga momka do kraja sezone(bar)…igra neki više nivo nogometa u odnosu na ovu ligu(trkački/fizički)

Mrsa-samozatajan…u svim utakmicama u kojima nemamo posjed nema ni Mrse

Marić- solidan…osvojio je par puta po 20-ak m i solidno upošljavao krila

Enin-pomalo pada(razumno-previše minuta u nogama)
    Koliko god love traži da ostane treba mu dati..najvrijedniji igrač zadnjih 10g …može biti primjer svima

Dino-očajna fizička sprema..čovjek nije 5km pretrčao
    Neosporno je da je najinteligentniji igrač u momčadi i da ima odlična ubacivanja iz drugog plana,al ovaj njego tempo nog.nije za 1ligu

Bagara- vrlo dobar…i obrana i napad.Vjerujem u njega od 1.dana i uz malo više samopouzdanja biti će nezaustavljiv

Angelov-po meni vrlo dobar..Nudi se,ima g na svim pozicijama,ima odličan pregled igre i u proljeće bi mogao biti mašina za golove(fali mu samo minuta u nogama)