Kadeti i predkadeti Širokoga Brijega krenuli pobjedama u Tuzli

Kao uvertira za večerašnji dvoboj Širokoga Brijega i Tuzla Citya poslužili su i međusobni dvoboji predkadeta i kadeta ovih dvaju klubova u sklopu omladinskih Premijerliga BiH.

Gosti iz Širokoga Brijega slavili su pobjede u oba uzrasta, a posebno su se istaknuli širokobriješki predkadeti svladavši svoga domaćina s uvjerljivih 5:1. Ante Prusina je postigao prva dva gola u 24. i 32. minuti, a Božo Prusina onaj treći u 38. minuti. Potom su za goste još pogađali Kraljević i Karačić, dok je počasni gol za Tuzlu City postigao Riad Kasumović u 61. minuti iz kaznenoga udarca i smanjio na konačnih 1:5.

U susretu kadetskih sastava viđen je samo jedan gol, a strijelac za minimalno slavlje Širokobriježana od 1:0 bio je David Martić, koji je u 73. minuti matirao domaćega vratara Sabahudina Avdića.

Inače, u kadetskom uzrastu derbi susret odigran je u Mostaru između Zrinjskoga i Slobode, a okončan je s neodlučenih 2:2 nakon što su domaćini doslovce u zadnjim sekundama postigli taj izjednačujući zgoditak.