Južna Koreja izbacila Njemačku, Švedska i Meksiko idu dalje

Prije početka susreta trećeg kola skupine F sve reprezentacije imale su u teoriji šanse za prolazak, ali Švedska je potvrdila svoju kvalitetu protiv Meksika i pobjedom od 3:0 zasjela na prvo mjesto, dok je Njemačka razočarala izgubivši 2:0 od Južne Koreje. Tako su dalje prošle reprezentacije i Švedske i Meksika.

Meksiko i Švedska

Jako napet i zanimljiv susret odigrale su ove dvije reprezentacije. Obje momčadi ušle su izuzetno borbeno u utakmicu. Šveđani su nakon šoka protiv Njemačke u ovom susretu odmah preuzeli incijativu kreirajući par izglednih šansi, no nedostajalo je preciznosti. Meksikanci su se nakon početnog pritiska opustili pa su i oni počeli napadati.

U 30. minuti Chicharito rukom dira loptu u šesnaestercu, ali sudac Pitana nakon provjere VAR-a dosuđuje samo udarac iz kuta.  Švedska je imala puno više prilika u prvom poluvremenu, dok je Meksiko čekao kontre.

U nastavku odmah šok za Meksikance – u 50. minuti Ludwig Augustinsson puca iz blizine, odlično pogađa i dovodi Švedsku do vodstva od 1:0.

Deset minuta kasnije novi šok za Meksiko, Berg je pao u kaznenom prostoru i Pitana je dosudio jedanaesterac kojega je Granqvist realizirao za 2:0.

U 74. minuti Alvarez nesretno šalje loptu i vlastiti gol i dovodi protivničku momčad Švedske do vodstva od 3:0.

Južna Koreja i Njemačka

Aktualni svjetski prvaci počeli su odlučno, dominirajući u posjedu lopte. Međutim, Južna Koreja se izborila za slobodan udarac s 30-ak metara, a Neuer je iznenađujuće nesigurno reagirao tako da se Njemačka u 19. minuti spasila od primljenog pogotka.

Njemačkoj dominaciji na terenu Južna Koreja uzvratila je agresivnom igrom pa je sudac Mark Geiger imao pune ruke posla.

Njemačka je najbolju priliku na utakmici imala u 48. minuti kada je Goretzka pucao glavom s nekoliko metara, ali južnokorejski vratar refleksno je u padu obranio loptu.

Budući da je Njemačkoj pobjeda bila imperativ, sve su podredili ofenzivi, ali nikako nisu dolazili do pogotka.

U sudačkoj nadoknadi Južna Koreja došla je do čak dva pogotka. Prvo je pogađao Kim Young-Gwon, a kada je Neuer s gola otišao u napad i izgubio loptu i Son je potpuno sam loptu poslao u prazan gol.