Juventus je u kaosu: Pogledajte komične kikseve koji su razljutili Ronalda

Juventus je u prvoj utakmici osmine Lige prvaka poražen kod Porta 2:1. Momčad Andree Pirla odigrala je očajnu utakmicu uz niz nevjerojatnih pogrešaka od kojih su neke i komične.

Prvu je napravio urugvajski veznjak Rodrigo Bentancur u prvoj minuti. Bentancur je dodao loptu do Szczesnog koji ju je vratio Urugvajcu. Uslijedio je pritisak igrača Porta i umjesto da je Bentancur napucao loptu, išao ju je vraćati svom vrataru. Loptu je uklizavanjem stigao Iranac Mehdi Taremi i tako doveo domaćina u vodstvo.

Talijanski prvak izgledao je blijedo, bezopasno i na trenutke kaotično. Nova kazna Ronaldu i suigračima stigla je samo 16 sekundi nakon početka drugog poluvremena.

Porto je uigranom akcijom po desnoj strani napao, lopta je stigla do Manafe, a ovaj je pronašao Maregu. Juventusovih osam igrača pasivno je gledalo kako Portov napadač prima loptu i lagano poentira u mrežu Wojciecha Szczesnog za 2:0.

Porto slavio nad Juventusom, Borussia na krilima Haalanda pobijedila u Sevilli

Maregu nitko nije čuvao niti ga je tko pokušao napasti ili pritisnuti.

Nevjerojatna je bila situacija prilikom jednog napada Juventusa nakon drugog primljenog gola. Cristiano Ronaldo se sletio po lijevoj strani u prodor, a tamo mu je iz čista mira zasmetao dekoncentrirani suigrač i sinoćnji kapetan Alex Sandro. Sandro je samo stajao, a Portugalac se zabio u njega i Juventus je tako izgubio loptu u obećavajućem napadu.

Juventus ove sezone igra najčešće blijed nogomet gdje su igrači često izgubljeni u taktičkim idejama Andree Pirla. To se reflektira i na rezultate pa je tako torinska momčad sve dalje od obrane naslova prvaka Italije, a i u Ligi prvaka morat će se dobro oznojiti u uzvratu kako bi izbacila Porto, piše Index.

S igrom kao u srijedu navečer na Dragau šanse su im male.

Pogodak za Juve zabio je Federico Chiesa u 82. minuti na dodavanje Adriena Rabiota.