Porto slavio nad Juventusom, Borussia na krilima Haalanda pobijedila u Sevilli

U srijedu navečer odigrane su još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

Aktivne rezulate za uzvratne utakmice imaju momčadi Porta i Borussie, dok će se Juventus i Sevilla morati jako namučiti kako bi prošli u četvrtfinale. Uzvratne utakmice su na rasporedu 9. ožujka.

Porto je na svom Dragau s 2:1 slavio protiv talijanskog prvaka Juventusa, na kojega mnogi računaju kao jednog od favorita za konačno osvajanje Lige prvaka.

Početak utakmice bio je užasan za Pirlovu momčad. Već u drugoj minuti Portugalci su poveli preko Taremija. Juventus se u nastavku trznuo i počeo tražiti pogodak u gostima, ali Porto je igrao čvrsto i discplinirano.

Već na početku drugog dijela, točnije već nakon 19 sekundi nastavka bilo je 2:0 za domaće. Nakon asistencije Manafe, pogodio je Marega.

I kada je izgledalo da će Porto ostvariti sigurnu pobjedu nad dosta izgubljenim Juventusom bez primljenog pogotka, Stara dama u 83. minuti smanjuje rezultat. Nakon proigravanja Rabiota, Chiesa je donio Talijanama zlata vrijedan pogodak koji može biti ključan za eventualni prolazak u četvrtfinale. Ali zadatak neće biti nimalo lagan, jer Porto je pokazao da može biti jako neugodan.

PORTO: Marchesin, Manafa, Mbemba, Pepe, Zaldu, Corona, Uribe, Oliveira, Otavio, Marega, Taremi

JUVENTUS: Szczesny, Danilo, de Ligt, Chiellini, Alex Sandro, Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie, Kuluševski, Ronaldo

U drugoj utakmici ove večeri, viđeno je čak pet pogodaka, a kao pobjednik na gostovanju u Sevilli izašla je Borussia Dortumnd koja je slavila s 2:3.

Sevilla je sjajno otvorila susret i već u sedmoj minuti povela. Nakon lijepe akcije Suso je zabio za 1:0. Prethodno je varkom izbacio Sancha, pucao s ruba kaznenog prostora a onda se lopta od Hummelsa odbila u mrežu. Asistencija se piše Fernandu.

Ipak do kraja prvog poluvremena na krilima sjajnog Haalanda Nijemci stižu do velikog preokreta. Prvo je u 19. minuti Dahoud sjajno pogodio za izjednačenje, a Haaland mu odlično asistirao.

Osam minuta kasnije, ponovno je u prvom planu norveški napadač. Nakon kombinacije Akanjija i Sancha, Englez je odlično pronašao Haalanda koji je s lakoćom upisao sedmi gol u Ligi prvaka ove sezone. A to je bio ujedno i 24. gol u 24 odigrane utakmice. Nevjerojatan podvig Norvežanina.

Ali Haaland tu nije stao. U 43. minuti nakon velike pogreške Ivana Rakitića, Reus je proigrao Haalanda koji zabija drugi put na ovoj utakmici.

Sevilla je u drugom dijelu uspjela tek ublažiti poraz i ostaviti kakvu takvu nadu za uzvrat. U 84. minuti Oscar je asistirao de Jongu   koji je matirao Hitza za konačnih 2:3.

Ivan Rakitić je nakon lošeg prvog poluvremena zamijenjen.

SEVILLA: Bono, Jesus Navas, Kounde, Diego Carlos, Escudero, Jordan, Fernando, Rakitić, Suso, Gomez, En-Nesyri

BORUSSIA DORTMUND: Hitz, Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro, Dahoud, Can, Bellingham, Reus, Sancho, Haaland