Juve odmarao Ronalda i Mandžukića pa izgubio od Spala

U 32. kolu Serie A supervažnu pobjedu u borbi za ostanak upisao je SPAL. I to ne protiv bilo koga – s 2:1 su svladali lidera i budućeg prvaka Juventus.

Torinezi su na gostovanje u Ferraru stigli u kombiniranom sastavu, bez glavne zvijezde Cristiana Ronalda, ali i još nekolicine važnih karika poput našeg Marija Mandžukića, Blaisea Matuidija i Miralema Pjanića, dok su na klupi ostali Leonardo Bonucci, Alex Sandro i prvi vratar Wojciech Szczesny. Jasno, razlog je uzvratna utakmica četvrtfinala Lige prvaka protiv Ajaxa koju Juve igra već u utorak.

Ipak, Stara dama je uspjela prva zabiti. U 30. minuti strijelac je bio Moise Kean, mladić koji je velika nada Juventusa i reprezentacije Italije.

S prednošću gostiju otišlo se na odmor, ali već u prvim minutama nastavka SPAL je izjednačio preko Kevina Bonifazija.

Potpuni preokret SPAL-u je donio 37-godišnji Sergio Floccari pogotkom u 74. minuti.

Domaćini su se do kraja uspješno obranili i osvojili tri jako važna boda s kojima su skočili na privremeno 13. mjesto na ljestvici, piše Gol.hr.