Jure Glavina hat-trickom u Mostaru učvrstio HŠK Posušje na vrhu poretka

Od sedam predviđenih odigrano je pet utakmica 18. kola Druge lige FBiH – Skupina Jug s obzirom da su zbog vremenskih neprilika dvije utakmice prolongirane, pa će tako Tomislav i Rama svoj susret odigrati u utorak, a Troglav 1918 i Sloga iz Ljubuškoga u srijedu u terminu od 15.30 sati.

Vodeće Posušje gostovalo je u Mostaru i na “mlazni” pogon Jure Glavine slavilo s uvjerljivih 3:0 protiv domaćega Branitelja. Glavina je vodeći gol u 25. minuti postigao iz kaznenoga udarca, a dva preostala zgoditka u 70. i 87. minuti što će reći da je povratnik u redove drugoligaša s Mokroga Doca suparničke mreže tresao čak 7 puta u dva posljednja nastupa budući da je u prethodnom kolu protiv Neumljana zabio 4 zgoditka.

Uvjerljiv gost bio je i drugoplasirani Klis svladavši u Stocu istoimenoga domaćina s 5:1. Zahiragić je bio dvostruki strijelac, a golove su još postigli Aid i Nedim Kudra, te Vila.

Treća gostujuća pobjeda ostvarena je na Elić Luci u Grudama gdje je istoimeni domaćin poražen od Kamšenice 2:3. Gosti su čak lakše nego što sugerira krajnji rezultat stigli do pobjede budući su nekih 15-ak minuta prije kraja vodili i s uvjerljivih 3:0, no Gruđani su sa dva gola u završnici dvoboja ipak ublažili ovaj poraz.

Neum je pred svojim gledateljima porazio Cimljane 2:0 golovima Lovrića i Krvavca, dok je na čitlučkim Barama domaće Brotnjo s visokih 4:0 nadigralo Turbinu. Za negdašnjeg bh prvaka golove su zabijali Franko Gugić, Ivan Sulić, Valentin Ilić i Matej Skoko.

Rezultati 18. kola:
Branitelj – Posušje 0:3, Stolac – Klis 1:5, Neum – Cim 2:0, Brotnjo – Turbina 4:0, Grude – Kamešnica 2:3, Tomislav – Rama (utorak, 15.30), Troglav 1918 – Sloga (Lj) (srijeda, 15.30). Slobodna je Sloga iz Uskoplja.