Juniorski Kup: Široki izvukao nulu u Bijeljini, Zrinjski protutnjao Zenicom

Danas su odigrane prve utakmice četvrtzavršnice Kupa Bosne i Hercegovine za omladince za sezonu 2017/18.

Široki Brijeg je gostovao u Bijeljini i s domaćim Radnikom odigrao susret bez pogodaka, a neodlučeno je bilo i u Banovićima, međutim publika je u srazu domaće Budućnosti i Krupe vidjela čak šest pogodaka pošto je konačni rezultat glasio 3:3.

Gosti su golovima Nikole Ševarike u uvodnih pola sata vodili sa 2:0, ali se Budućnost vratila i do 52. minute poravnala na 2:2 golovima Armina Hasanbegovića i Faruka Gogića.

Danilo Šipovac u 66. minuti donosi novu prednost Krupljanima da bi u drugoj minuti sudačkog dodatka Bakir Karić postavio konačnih 3:3.

Zrinjski je s visokih 4:0 u Zenici pobijedio Čelika (Nermin Hajdarević 14., Mateo Božić 36., Teo Rozić 48-11m, Leonardo Domgjonaj 70. minuta), a uspješan gost bio je i Borac porazivši u Bosnu Union sa 3:2.

Vodili su gosti u ovom dvoboju i sa 3:0 pogocima Srđana Eskića, Jovana Dubravaca i Nemanje Burgića, međutim Bosna je golovima Damira Kuzeka i Salema Ogreševića smanjila na 2:3 i zadržala kakvu-takvu nadu u pozitivan krajnji epilog i plasman u polufinale.