Juniori Širokoga Brijega nakon jedanaesteraca ostali bez finala Kupa

Kao uvertira susretu poluzavršnice seniorskoga Kupa između Željezničara i Širokoga Brijega poslužio je današnji uzvratni dvoboj polufinala juniorske konkurencije u kojem su snage odmjerili Sarajevo i Široki Brijeg, a nakon boljega izvođenja jedanaesteraca u finale je prošla domaća momčad.

Susret je u regularnih 90 minuta okončan s neriješenih 1:1, a pošto je isti rezultat bio i u prvoj utakmici prije dva tjedna u Širokom Brijegu, pobjednika su odlučivali jedanaesterci. Domaćin je na kraju slavio sa 5:4 i tako su se mlade snage Sarajeva pridružile uspjehu seniorske momčadi ovoga kluba, koja je također u finalu ovoga natjecanja.

Juniori Širokoga Brijega bili su bolji u prvih 45 minuta, kreirali dvije dobre prilike, međutim Bože Vukoja i Karlo Buhač iste nisu realizirali.

U nastavku utakmice bolja igra domaćina i vodeći gol preko Alena Mustafića u 65. minuti, no samo pet minuta kasnije mladi Širokobriježani su izveli iznimno lijepu akciju koju je zgoditkom okončao najbolji strijelac ove momčadi Stipe Jurić i na taj način stvari vratio na početak.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a u lutriji jedanaesteraca više sreće imali su domaćini i na taj način izborili finale Kupa Bosne i Hercegovine.