Judaši Hercegovca osvojili 28 medalja

Članovi mostarskog Judo kluba Hercegovac osvojili su 28 medalja na Dalmatinskog judo Super kupu održanom u nedjelju u Solinu.

Na judo Super kupu sudjelovalo je oko 400 judaša iz Hrvatske, BiH i Moldavije, a mostarski klub osvojio je 11 zlatnih, tri srebrne i 14 brončanih medalja te pehar za drugo ekipno mjesto u ukupnom poretku.

Nakon skoro dvije godine sudjelovali smo na nekom od turnira u Hrvatskoj. Ostvarili smo odličan rezultat posebno uzevši u obzir da smo većinu medalja osvojili u uzrastima do 10 i do 12 godina čije kategorije su i najbrojnije. Ono još bitnije je da smo pokazali kontinuitet u radu i rezultatima s različitim generacijama. Naše generacije U-14 i U-16 su među najkvalitetnijima na Balkanu, a sada i naše nove generacije pokazuju da su na dobrom putu. To je ono što nas posebno veseli.

Također, zlatne medalje smo osvojili u najbrojnijim kategorijama, a zanimljivost je bila da smo u čak dvije ženske kategorije imali cijelo postolje medalja sačinjeno od članica Hercegovca. Šlag na tortu turnira je pehar za osvojeno drugo mjesto no i tu moramo istaknuti kako smo bili malobrojniji, a na kraju imali isti broj zlatnih medalja kao prvoplasirana ekipa Pujanki iz Splita. Jako smo zadovoljni prikazanim judom naših novih generacija te je za nadati se kako ćemo iz turnira u turnir još više rasti, poručili su iz Hercegovca.

Zlatne medalje osvojili su: Anđela Cvitanović, Patrik Kolobara, Ilan Okić, Vice Kožul, Andrej Epler, Sara Buntić, Sara Planinić, Albert Galić, Dominik Senkić, Nera Prce i Gabriela Raič.

Srebrne medalje osvojili su: Filip Tutavac, Eva Pindžo (klupsko finale) i Petra Čuljak (klupsko finale).

Brončane medalje osvojili su : Nera Prce, Marko Gačić, Niko Zovko, Stjepan Raič, Katarina Palac, Katarina Sigler, Ivan Letica, Katja Tomić, David Azinović, Petra Zovko, Tomislav Brkić, Nika Zovko, Iva Živko i Matej Džidić.