Jedan igrač pokvario debi “velike trojke” Netsa

Mladi Collin Sexton pogodio je tricu za drugi produžetak 1,2 sekunde prije kraja prvog, a 15 od svojih rekordnih 42 poena zabio je u drugom produžetku, nakon čega su domaćini Cleveland Cavaliersi došli do pobjede 147:135 protiv Brooklyn Netsa.

I to ne bilo kakvih Netsa, nego Netsa u čijim je redovima sinoć prvi put zajedno zaigrala “velika trojka” Kevin Durant, Kyrie Irving i James Harden.

Durant je predvodio goste s 38 koševa, ali je i promašio potencijalni šut za pobjedu sa sirenom na kraju prvog produžetka. Dodao je 12 skokova i osam asistencija. Irving je ubacio 37 nakon dvotjedne stanke, a Harden je ostvario drugi “triple-double” u trećoj utakmici za novu momčad, sinoć je to bilo 21 poen, 12 dodavanja i 10 skokova.

I Sexton se vratio u postavu Cavsa nakon pet utakmica izbivanja zbog problema s gležnjem, a onda je odigrao najbolju utakmicu karijere. Dosad mu je osobni rekord bio 41 ubačaj iz ožujka prošle godine, kad je Bostonu zabio 31 poen nakon poluvremena, piše HRT.

Ivica Zubac odigrao je utakmicu sezone u pobjedi svojih LA Clippersa 115:96 nad Sacramentom.

Hrvatski centar je za 22 minute ostvario “double-double”, 11 koševa i 12 skokova, a dodao je asistenciju i blokadu.

Kawhi Leonard predvodio je Clipperse s 32 koša, a kod Kingse je s 25 prednjačio De’Aaron Fox.