Izviđač ispustio pobjedu protiv Metalurga u posljednjim sekundama

Rukometaši Izviđača ispustili su pobjedu u posljednjim sekundama utakmice te su ipak remizirali (24:24) s Metalurgom u susretu 17. kola regionalne SEHA lige igranom u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom.

Domaći su imali vodstvo u prvih sedam minuta, a onda je makedonska momčad pri rezultatu 4:3 napravila seriju 7:1 te su mirno priveli poluvrijeme kraju koje je završilo rezultatom 10:13.

U 38. minuti Izviđač se primakao na samo gol zaostatka te su imali napad za izjednačenje, no izgubili su loptu što su iskoristili Makedonci te vratili mir u svoje redove.

Skauti pak nisu odustajali, a upornost im se isplatila u 52. minuti kada su izjednačili na 19:19, a samo minutu kasnije i poveli 20:19 što je izazvalo erupciju oduševljenja u dvorani. U sljedećem napadu Metalurg je imao sedmerac, a Izviđač igrača manje, no večeras sjani vratar Marko Ivanković obranio je udarac Obradoviću, a u sljedećem napadu Matej Hrstić odvodi svoju momčad na +2.

U posljednjih pet minuta gledali smo pravu dramu u Ljubuškom, a posljednjoj minuti Ante Grbavac postiže dva pogotka 24:22. Gugleta je smanjio na 24:23. Petnaestak sekundi prije kraja susreta Metalurg je vršio presing po cijelom terenu, a publika i službeni spiker u dvorani već su slavili pobjedu kada je u posljednjim sekundama utakmice Gugleta s centra pogodio prazna vrata Izviđača za konačnih 24:24 te po bod svakoj momčadi.

Kod domaćih najviše pogodaka postigao je Ante Grbavac (5), dok su Mateo Rodin i Matej Hrstić prirodali po četiri.

Vratar Izviđača Marko Ivanković upisao je 12 obrana, dok je Darko Arsić kod gostiju upisao 15.

Nemanja Obradović sa šest i Vanja Ilić s pet bili su najefikasniji kod makedonske momčadi koju inače vodi hrvatski stručnjak Lino Červar koji se pak večeras nije pojavio na utakmici, a kako neslužbeno doznajemo, nalazi se u Zagrebu gdje pregovara s vodstvom Hrvatskog rukometnog saveza oko preuzimanja izborničke funkcije ”Kauboja”.