Izbili žestoki protesti nakon poteza Luke Modrića

Osasuna i Real Madrid odigrali su u Pamploni 2:2 u susretu 16. kola španjolskog prvenstva. Nakon pada Modrića u šesnaestercu njegovi suigrači su žestoko tražili najstrožu kaznu, dok su ga domaćini, naravno, napali zbog navodnog simuliranja.

Osasuna je prekinula niz ‘kraljeva’ koji su prije ove utakmice slavili u pet uzastopnih ligaških ogleda. No, ako netko može žaliti za rezultatom, onda je to samo Osasuna, koja je dvama golovima Oriola Riere u 16. i 39. minuti povela s 2:0, a kapetan gostiju Sergio Ramos je u 44. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Ovo je Ramosu već 18. crveni karton u dresu Real Madrida u karijeri, po čemu je neslavni klupski rekorder.

Luka Modrić za goste je igrao do 65. minute. U 18. minuti driblingom se u suparničkom kaznenom prostoru oslobodio Arribasa koji ga je zaustavio prekršajem. Sudac nije pokazao na bijelu točku, što je izazvalo žestoke proteste Realovih nogometaša, dok su domaćini hrvatskom veznjaku održali bukvicu zbog, kako smatraju, simuliranja, piše Sportski.net