Ivica Tucak nakon sjajnog preokreta: Pokazali smo zašto smo svjetski prvaci

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva, u kojem ju čeka branitelj naslova – Srbija.

Nakon što je hrvatska vaterpolska reprezentacija preokretom pobijedila Crnu Goru u četvrtfinalu Europskog prvenstva, izbornik Ivica Tucak istaknuo je kako su događanja u bazenu pokazala zašto je Hrvatska svjetski prvak.

Bila je to fantastična utakmica. Pokazali smo srce, karakter, snagu. Nije išlo lako no upravo je ovo pokazalo zašto smo svjetski prvaci. Mi smo ekipa, držimo se zajedno te povlačimo jedan drugoga u dobrim i teškim trenucima, rekao je Tucak u Barceloni gdje su njegovi igrači s 9:7 pobijedili Crnogorce.

Hrvatska je tek u trećoj četvrtini sustigla protivnika te izjednačila na 6:6, a u posljednjoj četvrtini je povela te zadržala prednost.

Bila je ovo iznimno teška utakmica, naglasio je vratar Marko Bijač koji je skupio sedam obrana.

Ulog je bio ogroman. Bili smo na dnu, nije išlo kao što smo planirali, no niti u jednom trenutku nismo izgubili glavu. Na kraju je prevladala kvaliteta. Bila je to potpuno zaslužena pobjeda, dodao je Bijač.

Hrvatska je pobjedom izborila ulazak u polufinale gdje će igrati protiv Srbije.

Očekivali smo ovakvu, tešku utakmicu. Imali smo prednost na početku no nismo uspjeli otići na +3 a u trećoj četvrtini smo izgubili kontrolu, rekao je crnogorski izbornik Vladimir Gojković.

Četvrtinu i pol smo bili loši s igračem više, a u posljednjoj četvrtini Hrvatska je preuzela kontrolu. Ne mogu reći da nismo imali šanse. Obrana nam je pala pa smo izgubili, dodao je Gojković.

Crnogorski igrač Saša Mišić je kazao je kako je teško bilo što reći nakon ovakvog poraza u četvrtfinalu.

Izgubili smo, možda nam je nedostajalo malo sportske sreće danas. No idemo prema naprijed. Mlađi igrači su bili dobri te pokazali da možemo računati na njih te da mogu biti srž ove momčadi u budućnosti. Moramo se sada usredotočiti na osvajanje petog mjesta, izjavio je Mišić.